Ben bu Halk TV’nin artık bizler gibi örgütsüz, dağınık, yılgın, hayalkırıklığı içindeki insanların gazını almak için kurulduğunu düşünüyorum. CHP’nin mevcut kadrolarının da özellikle bu amaca hizmet eden kişilerden oluşturulduğu şüphesi bende gün geçtikçe artıyor.

1026352374

Baksanıza hemen her gün ya Gürsel Tekin çıkıyor Lale Özan Arslan’ın programına ya Öztürk Yılmaz. Ya Barış Yarkadaş var ekranlarda ya Muharrem Erkek. Başka figüranlar da boy gösteriyor göstermesine de, hepsinin dilinde aynı laf: “Siz hiç merak etmeyin. Bu sefer iktidar partisini sandığa gömeceğiz. Şöyle önlem aldık, böyle tedbirleri hayata geçirdik”…

Şimdi bir haber okudum; Efendim “Cumhur İttifakı” %40-41 bandındaymış, yani kaybedeceğini anlamış da bu yüzden SP’yi de içine almak için uğraşıyormuş. Onun karşısındaki halkın doğal olarak oluşturacağı “Demokrasi İttifakı” seçimin kesin galibiymiş, yani hiç kimse endişelenmemeliymiş…

Geçiniz bunları beyler geçiniz… 2007’den beri yaşadığımız her seçim arifesinde sizin gazınızla CHP’ye oy verdik. Her seferinde öyle dolduruşa getiriyordunuz ki bizleri, seçimlerden sonra hangi koalisyonlar kurulur, kim ne bakanı olur tartışmalarını yapacak kadar inanıyorduk seçimleri kazanacağımıza; ama biliyorsunuz, her seferinde hüsrana uğradık.

Yok oylar çalındı, sandıklar kaçırıldı, göz göre göre önceden iktidar partisinin mührü basılmış hazır oy pusulaları ile dolu sahte sandıklar, gerçek sandıklarla değiştirildi, kalorifer dairelerinde binlerce yanmış ve hemen hepsi muhalefete mensup partilere verilmiş oy pusulaları bulundu, adreslere sahte insanlar kaydedildi, metruk ve içinde kimsenin oturmadığı binalar, park alanları iktidar yandaşı seçmenlerin oturduğu adresler olarak yazıldı, trafolara kedi girdi, elektrikler kesildi, SEÇSİS’te masa başında sonuçlarla oynandı, yarım saatte sandıkların %90’ı açılıp sayıldı, YSK’nın sonuçları veren sistemi sebepsiz yere durup dururken kısa bir süre veri akışını kesti, o andan itibaren seçimin gidişi değişti, mühürsüz oy pusulaları geçerli sayıldı….vs…vs. Daha neler neler…Adamlar organize bir şekilde seçimleri kazanmak için her şeyi yapıyor… Peki, siz neler yaptınız? Göstermelik atıp tutmalar haricinde hangi adam gibi eylemi hayata geçirdiniz de takipçisi oldunuz beyler?

Mete İNSELEL

Mete İNSELEL

Ben adım gibi eminin 2019’daki yerel ve genel seçimleri de Cumhurbaşkanlığı seçimini de yine açık ara iktidar partisi ve onun genel başkanı kazanacak. Hem bu sefer öyle gizli saklı hile falan da yapmayacaklar, her şey aleni gözler önünde olacak. Çünkü artık itiraz edeceğin, hakkını arayacağın bir merci de kalmadığı için adamların yaptıkları hileleri saklamaya ihtiyaçları da kalmadı. Baksanıza Meclis’ten kavga döğüş geçen “İttifak Kanun Teklifine”, neredeyse bir “Seçimler göstermeliktir, sonuç ne olursa olsun, biz kazanmış sayılacağız” demedikleri kalmış… Hani rahmetli Mete İnselel’in “İdi Amin, Avantadan Lavanta” oyunundaki o meşhur İdi Amin Anayasası gibi:

1- İdi Amin her zaman haklıdır.
2- İdi Amin’in haksız olduğu durumlarda 1. Madde geçerlidir.

Sen hâlâ “her türlü önlemi aldık, kimsenin endişesi olmasın” geyiği ile oturduğun yerden geğir!

Yahu Türkiye Cumhuriyeti’nin bekasının söz konusu olduğu bir referandumda hem HAYIR oylarının daha fazla çıktığını söylüyorsunuz, hem de, sonucu kabullenmiş olmalısınız ki, Cumhurbaşkanı adayı arayışındasınız. Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu! Sen bu hayat memat meselesi olan seçimde daha benim oyuma sahip çıkamamışsın NE ÖNLEMİNDEN BAHSEDİYORSUN?

Oysa ben sizlerin yeri göğü inletmenizi, Türkiye’de müthiş bir halk hareketi başlatmanızı beklerdim. Örneğin “Artık bu meclisin Gazi Meclis olma özelliğini yitirdiği, tek adamın emrine girdiği” savıyla TBMM’den topluca istifa etmenizi isterdim…

NERDEEEEEE!!!!

Bırakın istifayı bir iki kem küm, iki üç nutuk haricinde aaa bir de baktık herkes sonucu kabullenmiş! Kim cumhurbaşkanı adayı olacak o konuşuluyor.

Muharrem ERKEK

Muharrem ERKEK

YAHU DESENİZE, “BİZ GAYRİKANUNİ BİR SEÇİMLE DEĞİŞTİRİLEN SİSTEMİ YOK HÜKMÜNDE SAYIYORUZ, O NEDENLE ADAY GÖSTERMEYECEĞİZ. 2019 SEÇİMLERİNE DE GİRMEYECEĞİZ…” DİĞER MUHALEFET PARTİLERİNİ DE ÖRGÜTLESENİZE SEÇİMLERİN BOYKOT EDİLMESİ İÇİN…

BEYLER BU İŞİN ARTIK ŞAKASI YOK. BİR SONRASI YOK. TELÂFİSİ YOK. “BU SEFER OLMADI, BİR SONRAKİNE BAKACAĞIZ”I YOK!!!! SİZ HÂLÂ FARKINDA DEĞİLSİNİZ GALİBA YA!!! MEMLEKET ELDEN GİDİYOR, MEMLEKET… SİZ OTURMUŞ TÜZÜK TARTIŞIYORSUNUZ. DEMOKRASİ, ANAYASA RAFA KALKMIŞTI, ŞİMDİ TÜMDEN YOK EDİLİYOR… SİZ NEYİN DERDİNDESİNİZ YA!

BİZLER GARİBAN VATANDAŞLARIZ, ÜÇ KİŞİ BİR ARAYA GELİP YÜRÜMEYE KALKSAK İZBANDUT GİBİ MEKANİZE 1000 POLİSİ ÜZERİMİZE SALIP YAKA PAÇA İÇERİ TIKIYORLAR. SONRASINDA FETÖCÜLÜKLE Mİ SUÇLARLAR ARTIK PKK’LI OLMAKLA MI BİLEMİYORUM. YURTDIŞINA ÇIKIŞ YASAĞINDAN TUTUN DA MALINA MÜLKÜNE EL KOYMAYA KADAR YILDIRICI, KORKUTUCU HER TÜRLÜ HUKUKSUZLUĞU PERVASIZCA UYGULUYORLAR. OHAL VAR BAHANESİYLE SORGUSUZ SUALSİZ, GEREKÇESİZ İDDİANAMESİZ YILLARCA İÇERİ TIKIYORLAR. HUKUKUN GUGUK VERSİYONU BİLE KALMADI… HAŞMETMEAP NE DERSE ÖYLE OLUYOR. EEE? O HALDE YOLLARA DÖKÜLSEK KİM ARKA ÇIKACAK, KİM KORUYACAK BİZLERİ? SİZ Mİ? PEEEEH!!!!

KARDEŞİM SENİN DOKUNULMAZLIĞIN VAR, ARKANA BİRÇOK ÖRGÜTÜ, DERNEĞİ ALIP BAŞLATSANA TOPLUMSAL BİR HAREKET, MİLYONLAR PEŞİNİZDEN GELSİN. BAŞLATSANA BİR OTURMA GREVİ YSK KARŞISINDA, BAŞLATSANA ARDI ARKASI KESİLMEYEN YÜRÜYÜŞLER. NEREDEEE. SİZ SADECE İŞKEMBEDEN SALLAYIN MİLLETİN GAZINI ALMAK İÇİN!

CHP-tüzük-kurultayı-kılıçdaroğlu-cagrı-1KARŞINDA HER TÜRLÜ PİSLİĞİ, ÜÇKÂĞIDI, HİLE HURDAYI, DÜMEN DUBARAYI YASALLAŞTIRMIŞ DEVAMLI BEL ALTI VURAN VE ÜSTÜNE ÜSTLÜK HAKEMİ DE SATIN ALMIŞ BİR BOKSÖR VAR, SEN HÂLÂ “BİZ MERTCE, DEMOKRATİK YASALAR VE KURALLAR ÇERÇEVESİNDE MÜCADELE EDECEĞİZ” DİYORSUN, HASTA MISIN KARDEŞİM? BU NE DEMEK BİLİYORSUNUZ DEĞİL Mİ? “BEN BU DÜZENBAZLARA KARŞI SAVAŞI BAŞTAN KAYBETTİM” DEMEK. AMA SENİN UMURUNDA MI?

SAYIN GENEL BAŞKAN ÇIKMIŞ DİYOR Kİ “KAZANACAĞIM SEÇİMİ NEDEN BOYKOT EDEYİM”. O KADAR GÜVENİYOR YANİ KAZANACAĞINA…

YAHU EMİNİM ADAMLAR CHP’YE BAKIP KIS KIS GÜLÜYORLAR VE ANA MUHALEFET PARTİSİNİN BAŞINDA MUHARREM İNCE YA DA ÜMİT KOCASAKAL GİBİ BİRİ DEĞİL DE MEVCUT KADROLARIN BULUNDUĞU İÇİN SABAH AKŞAM ALLAH’A DUA EDİYORLARDIR. ZİRA BİRİLERİ “BİZ BU SEÇİMİ NE YAPARSAK KAZANABİLİRİZ” ÜZERİNDE DÜŞÜNMÜŞ TAŞINMIŞ, BEYİN FIRTINALARI YAPMIŞ; ANAYASA’YA AYKIRIYMIŞ, YASAL DEĞİLMİŞ, GAYRİAHLÂKİYMİŞ DİYE HİÇ TINMADAN BEN YAPTIM OLDU PERVASIZLIĞIYLA KENDİ LEHİNE OLABİLECEK, İŞİNE GELEN HER TÜRLÜ DURUMU TESPİT EDİP MADDELEŞTİRMİŞ VE, DAHA BİTMEDİ, BİR DE BUNU DAYAK KÖTEK MECLİSTEN GEÇİRİP KANUNLAŞTIRMIŞ… BİZİM CHP İSE HAVALI, BURNUNDAN KIL ALDIRMAYAN ADAMLARIYLA BİR “SEÇİM GÜVENLİĞİ KURULU” KURMUŞ TABELÂ PARTİLERİNİ GEZEREK İŞ YAPTIĞINI ZANNEDİYOR. İŞİN EN KOMİĞİ DE NE BİLİYOR MUSUNUZ, “İŞİNİN BİLİNCİNDE, KARARLI VE MAĞRUR” EDASINI TAKINMIŞ ÖZGÜR ÖZEL, BİR YANDAN DEVAMLI GÖZLÜĞÜNÜ DÜZELTİRKEN BİR YANDAN DA O BİLGİÇ VE TEPEDEN BAKAN TAVRIYLA, HAZIRLADIKLARI “SEÇİMLERİN GÜVENLİĞİNDEN DUYDUKLARI ENDİŞELERİ İÇEREN” RAPORU, İKTİDAR PARTİSİNE GÖTÜRDÜKLERİNDEN BAHSETMEKTE:))))

YÜZÜNDE, YAPILABİLECEK HERŞEYİ YAPMIŞ OLMANIN VERDİĞİ ÖVÜNCÜ, GOREVİNİ YERİNE GETİRMİŞ KİŞİLERE HAS O RAHATLIĞI GÖREBİLİRSİNİZ. YANINDA İSE ŞEKİLDEN ŞEKİLE GİREN MUSTAFA ELİTAŞ’I:))) HEY ALLAHIM YARABBİM; TİLKİYİ KÜMESE MÜDÜR YAPMIŞLAR, BİR DE, “KAÇ PARA MAAŞ İSTERSİN” DİYE SORMUŞLAR. TİLKİ “VALLA BEN GÜLMEKTEN SÖYLEYEMİYORUM. SİZ TAKDİR EDİN”DEMİŞ!!!!!!

 Özgür ÖZEL

Özgür ÖZEL

HER HALDE ÇOK BÜYÜK BİR VİCDAN RAHATLIĞI İLE AKŞAM KAFALARINI YASTIĞA KOYUNCA HORUL HORUL UYUYORDUR BU CHP’LİLER… ZİRA BENİM GÖZÜME UYKU GİRMİYOR DA…

YAHU NE RAPORU KARDEŞİM YA! NE RAPORU! NE YAPACAKLARINI SANIYORDUN “AAA BİZ BUNLARI BİLMİYORDUK, HEMEN GERİ ÇEKELİM BU TEKLİFİ”Mİ DİYECEKLERDİ? BAK NOKTASINI DEĞİŞTİRMEDEN 5 DAKİKADA BEŞİKTAŞ YAPTILAR. AL ŞİMDİ SEN O RAPORUNU DÜR BÜK NE YAPARSAN YAP!

DEMOKRATİK TEAMÜLLER GEREĞİ MÜCADELE EDECEKLERMİŞ… HEY ALLAHIM YARABBİM… EY CHP’LİLER; ONU DA TAM YAPTIĞINIZ SÖYLENEMEZ! SALIDAN SALIYA İŞTE TAHLİYE VANASI GİBİ GAZIMIZI ALIYORSUNUZ O KADAR… BELGELERİM VAR DİYORSUN, RECEP BEY TERÖRİSTLERE YARDIM VE YATAKLIK YAPIYOR DİYE BAS BAS BAĞIRIYORSUN…HADİ SUÇ DUYURUSUNDA BULUN O ZAMAN. “EFENDİM BU SAVCILAR İKTİDARIN BORAZANIYMIŞ”… HADİ ORADAN… SANA NE? SEN VER ELİNDEKİ BELGELERİ AÇ DAVANI… HANİ “DEMOKRATİK YOLLARLA” MÜCADELE EDECEKTİN. ET İŞTE… İLLÂ Kİ HELÂL SÜT EMMİŞ BİRİ ÇIKAR… CUMHURBAŞKANI KENDİ AĞZIYLA “VALİLERE BİZ TALİMAT VERDİK PKKLILARA DOKUNMAYIN DİYE” DEMEDİ Mİ? “NE İSTEDİLER DE VERMEDİK” DEMEDİ Mİ? EEE? NE BEKLİYORSUNUZ?

SAVCILIKLARI SUÇ DUYURUSU BOMBARDIMANINA TUTSANIZA. OLMADI AYM’YE, DANIŞTAY’A, HATTA AIHM’E GİDİN! YANİ DEMEM O Kİ ZORLAYIN KARDEŞİM HER YERİ, YIKIN PARÇALAYIN, HERGÜN BİR EYLEM OLSUN, TBMM ÖNÜNDE MİLYONLARI TOPLAYIN, BİR ÇABA GÖREYİM SENDEN! O ZAMAN İNANIRIM SAMİMİYETİNE!

 Hüsnü BOZKURT

Hüsnü BOZKURT

ÖYLE UĞUR DÜNDAR’IN GAZ ALMA PROGRAMLARINDA ATIP TUTMAKLA, HÜSNÜ BOZKURT YA DA MURAT ERGÜN HAMASETİYLE, “-CAĞIZ, -CEĞİZ” EDEBİYATIYLA OLMUYOR BEYLER OLMUYOR…

YER YERİNDEN OYNAMALIYDI, YER YERİNDEN! 10 ŞİDDETİNDE DEPREM YAŞANMALIYDI REFERANDUM SONRASI; NE OLDU PEKİ? SİZLER DE UNUTTURMA KANIKSATMA HAREKETİNİN BİR PARÇASI OLDUNUZ…

HÜLASA BEN; BENİM OYUMU KORUYAMAYAN, ATATÜRK DÜŞMANI EKMELEDDİN GİBİLERİNİ BANA DAYATARAK ADETA SAYIN ERDOĞAN’IN SEÇİLMESİ İÇİN NE GEREKİYORSA YAPAN, HER FIRSATTA BU ÜLKEYİ KURAN PARTİYİZ DİYE ÖĞÜNÜRKEN, ÜLKENİN KURUCU İRADESİNİN BİNBİR EMEKLE İLMEK İLMEK İŞLEDİĞİ, GÖZ NURU DÖKTÜĞÜ CUMHURİYETİ YERLE BİR EDENLERE İŞTE DOSTLAR ALIŞVERİŞTE GÖRSÜN MİSALİ BAĞIRIP ÇAĞIRMAKTAN BAŞKA HİÇBİR ŞEY YAPMAYAN BU Y-CHP’NİN SAMİMİYETİNE ARTIK İNANMADIĞIMI VE DAHA FAZLA KUYRUĞUNA TAKILMAYACAĞIMI AÇIKÇA İLÂN EDİYORUM…

Uğur GÖRGÜLÜ
17 Mart 2018 – Jvari (Gürcistan)