AYDINLIK Gazetesi,”CHP Seçmenine Tarihî Uyarılar” adlı yazı dizisinde, ince ince yaptığı analizle CHP’yi yatırmış masaya ve ne FETÖ’cülüğünü bırakmış ne de PKK’ya verdiği desteği. Adaletli görünmeyi de elden bırakmamış tabi, AKP’nin önceleri bu iki terör örgütüne destek verirken şimdilerde bu işbirliğinden vazgeçtiğini de araya sıkıştırmış. CHP’lileri çok da kızdırmak istemiyor anlaşılan. Anayasa Referandumunda ve 24 Haziran seçimlerindeki tutumu nedeniyle ben Y-CHP’yi kıyasıya eleştiren biriyim. Bknz: www.muhendisguncesi.com/kategori/politika . Ancak bu kadar uzun bir yazı hazırlayıp CHP’ye oy vermeyin demek, ne bileyim bana garip geliyor. Sanki özellikle görevlendirilmiş birilerinin kaleminden çıkmış gibi bu yazı. Ne kadar da uğraşmış, didik didik etmiş CHP’yi. Oysa ben benzeri bir eforu AKP için de harcamalarını beklerdim.

Anlaşılan, CHP seçmeninin AKP seçmeni gibi din, iman palavralarıyla kandırılamayacağını bilen az buçuk mürekkep yalamış bir AYDINLIK yazarı onların en hassas noktasını biliyor ki, SEVGİLİ ATATÜRKÇÜ CHP’liler diyerek olaya damardan girmiş. Aklı sıra uyanıklık yapıyor. Yani demek istiyor ki, “Siz Atatürk ilke ve devrimlerine sıkı sıkıya bağlı saf ve inançlı CHP’liler, uyanın! Partinizi yönetenler gerçek CHP’li değil. Sizi kandırıyorlar.”

Yazıdan alıntılanan şu yıkama yağlamaya bakın:

“Çünkü Amerikalılar ; Gül, Babacan, Davutoğlu, Akşener ve Kılıçdaroğlu gibi emir kullarıyla çalışmayı seviyorlar. Onlar emredecek, kullar hemen yapacak. Kurdukları sistem böyle işliyor. Erdoğan gibi gizli ajandası olan ve inisiyatif kullanmayı seven politikacılardan hoşlanmıyorlar.

O zamandan bu yana, Erdoğan’ın ve AKP’nin, karara direnişine şahit oluyoruz. Batı’nın Türkiye’ye karşı kullandığı Fettullah’çı ve Apo’cu terör örgütleri konusunda ve dış politikanın diğer bütün konularında, AKP’nin, daha önce izlediği Batı yanlısı politikayı, karardan sonra 180 derece değiştirdiği görülüyor.”

CHP-HDP elele kol kola

Yani son günlerin moda tâbiriyle sübliminal mesaj veriyor; “Erdoğan değil diğerleri Amerikancı o nedenle bırakın CHP’yi oyunuzu AKP’ye verin!” diyor. Bunu sağlamak için de resmen YALAN SÖYLÜYOR. Bakın aynı yazıdan bir başka alıntı şöyle diyor:

“Şu anda uygulanan dış politika, Atatürk’ün ömrü vefa etmediği için tamamlayamadığı her şeyi Balkanlar’da, Kafkasya’da, Güneybatı Asya’da (Ortadoğu’da), Doğu Akdeniz’de ve Kuzey Afrika’da yapmaya çalışıyor, çünkü Anadolu’yu savunmanın başka yolu yoktur.

Bu politikayı tersine çevirirsek, Sevr Haritasını bile çok görürler bize.”

Vaaaay! Biz amma da salakmışız yahu! Demek, iktidardaki parti ve Başkan Haşmetmeap yıllardır yapılan uyarıları elinin tersiyle iterek ülkemizi Akdeniz’de  olta atamayacak hale getirirken aslında Sevr’e karşı mücadele ediyormuş da biz anlayamamışız. Biz aynı ülkede aynı yönetim altında mı yaşıyoruz, doğrusu şu an emin değilim. Afedersiniz ama siz kimden bahsediyorsunuz sayın AYDINLIK?

BUGÜN DOĞU AKDENİZ’DE HAKLARIMIZ GASP EDİLMİŞSE BU; TSK, ÖZELLİKLE DE DONANMAMIZIN İKTİDAR PARTİSİ VE BİLHASSA İKTİDAR PARTİSİ GENEL BAŞKANININ SAVCILIĞINDA GERÇEKLEŞTİRİLEN ERGENEKON, BALYOZ, CASUSLUK KUMPASLARIYLA ZAYIFLATILMASI YÜZÜNDENDİR.

Türkiye’nin tapusu olan Lozan Anlaşmasına bir araba laf edip eleştiren ve Sevr seviciliği yapan bu iktidarın başındaki zat değil miydi? BUNLAR MI SEVR’E KARŞI MÜCADELE VERİYOR. Yahu başlattığı harekâtı “Mal varlığını dökerim ortalığa haaaa” tehditiyle apar topar sonlandıran sayın CB’miz mi “gizli ajandası olan ve inisiyatif kullanmayı seven politikacı?” Allahınızı severseniz güldürmeyin insanı. Kendileri, Trump’tan izin almadan tuvalete bile gidemez. Yani lütfen, bizleri o çok sevdiğiniz iktidar partisi seçmeni ile karıştırmayın.

Barış Pınarı Harekâtı

Hani ne oldu 440km boyunda 32km derinliğindeki tampon bölgeye? Hani ülkedeki Suriyelileri buraya gönderecektiniz? Bak sıkışıp kaldık daracık bir yerde ve hergün 3-5 askerimiz sözde terörden temizlenmiş bölgede PKK’lı katiller tarafından şehit ediliyor. Baktı, Suriye’de ABD ensesine şaplağı indirince, ne yapayım diye düşündü taşındı haşmetmeap, Libya’yı gözüne kestirdi, hooop Suriye “OUT” Libya “IN” oldu. Çünkü CB’mizin hep bir düşmana ihtiyacı var. Libya’da da ülkenin %6’sına hükmeden grupla işbirliğine giriyor. Peki kim bunlar? İhvancı katil teröristler. Bahaneleri de evlere şenlik: Efendim BM bu minnak bölgedeki “Ulusal Mutabakat Hükümetini” destekliyormuş da ondanmış. Aaaa, yahu peki BM, Suriye’de de Esad Hükümetini desteklemiyor muydu? Eee? Siz niye onları katil, uğursuz, illegal ilan ettiniz? Çünkü Esat Şİİ, İhvancı değil. Haaa demek ki kıstas BM desteği değil, İhvancı olmakmış. Biz de zaten ne yaptık, kafa kesen, ciğer yiyen ruh hastası manyaklardan oluşan katiller sürüsünü eğitip “Suriye Millî Ordusu” adı altında Suriye’ye sürüp, BM’nin desteklediği Esad ile dolaylı yoldan savaşmaya devam ettik. Libya’da da tersini yapıyoruz. Bu nasıl bir çifte standarttır Sayın CB?

YANİ SENİN NERENİ TUTSAK ELİMİZDE KALIYOR. BUNLAR MI MİLLÎ POLİTİKALAR? EĞER CHP BU SAÇMALIKLARA KARŞI DURUYORSA SONUNA KADAR HAKLI. YANINIZA HER DÖNEMİN YALAKALARINI ALSANIZ DA, ONLARIN AĞZINDAN OY DEVŞİRME ÇABALARINA GİRSENİZ DE BOŞA KÜREK ÇEKERSİNİZ!!!!

Y-CHP, eski AKP olmuş… Kendi silahlarımızı yapıyormuşuz. Kıbrıs’ta, Doğu Akdeniz’de, Suriye ve Libya’da ihtilâflı olduğumuz konularda CHP, düşmanlarımızın yanında yer alıyormuş. Hey Allahım ya! BİZİM BÖYLE SORUNLARIMIZ MI VARDI? BİN DEFA SÖYLENDİ, KARDEŞİM BIRAK ŞU MEZHEPÇİ POLİTİKALARI GİT SURİYE’NİN, MISIR’IN RESMİ HÜKÜMETLERİYLE İLİŞKİ KUR, ÜLKE MENFAATLERİ NEYİ GEREKTİRİYORSA O YÖNDE ANTLAŞMALAR YAP DİYE. SEN NE ANLATIYORSUN KARDEŞİM, DALGA MI GEÇİYORSUN, YOKSA BİZİ SALAK MI SANIYORSUN?

İhvancıların Liderlik Yarışı

Her neyse, bu konular uzun. Demem o ki, şu an sahip olduğumuz sorunlar Asrın Liderimizin inatçılığından ve İhvancı kafasından kaynaklanıyor. Bak, biz eğer uyanık olsaydık, “monşerlerin” lafına kulak verip Güney Kıbrıs’ın yaptığını ta 8-10 yıl önce yapabilseydik şimdi biz de Doğu Akdeniz’de söz sahibiydik. Senin o dünyadan habersiz “başkomutanın(?!)” her önüne gelenin kandırdığı bir saftirik olduğu için, o kadar uyarılmasına rağmen kafasının dikine gidip İhvan-ı Müslimin denen terör örgütünün kuyruğuna takıldığı için bugün sorunumuz olmayan ülke kalmadı ülke!

Bütün bunlar ortada dururken, sevgili Aydınlık Gazetemiz CHP’yi eleştiriyor ve kendi ikbali için savaş üzerine savaş yaratan bir diktatöre oy çağrısında bulunuyor. Demezler mi adama; senin adın AYDINLIK, neden karanlığın kaynağı parti için böyle bir analiz yapıp “İktidar Partisine oy vermeyin, adamlar memleketi satıyor. Hiç yerli ve milli olan biri, tank palet fabrikasını peşkeş çeker mi? Ege adalarını Yunan’a kaptırır mı? Tarımı bitirir mi? Yerli tohum kullanmayı yasaklar mı….vs.” gibi soruları sormuyorsun?

Vatan Partisi Genel Başkanı Sayın Doğu Perinçek

Samimi değilsiniz Aydınlıkçılar. Yıllardır Maoculuktan tutun da kalpaklı Atatürkçülüğe kadar girmediğiniz kılık kalmamıştı. Şimdilerde de asrın liderimizin yalakalığına soyunmanızı normal buluyorum. Eğer gerçekten derdiniz memleket olsaydı gidip güce yamanmaz, KENDİ PARTİNİZE OY İSTERDİNİZ…

Ülkesini; talan edilecek, yağmalanacak, yandaşları arasında paylaştırılacak bir ganimet olarak gören dinci yobazlarla aynı kefeye konmanın ayıbı size yeter. Hiç kuşkunuz olmasın ki yıllar sonra sizin gibi dönekler için Tarih şöyle yazacak: “Konjonktüre göre şekil değiştiren bukalemunvarî politikalarıyla,’ülkenin çıkarları ne emrediyorsa biz onu uygulayana destek veririz’ gibi cafcaflı martavalların kamuflajında, görünürde vatansever ve fedakâr, aslında sinsi ve çıkarcı bir koltuk değneği olmak için çabaladılar. Ancak memleketi parselleyenler bunun pek farkında olmadığı için ganimetten istedikleri payı alamadılar.”

Uğur GÖRGÜLÜ

19 Ocak 2020 – Zugdidi (Gürcistan)