Körü körüne bağlılık gösterip aklı bir kenara itmek mi? Yoksa yanma korkusuyla gerçekleri bir kenara atıp hayatını bir hiç uğruna kısıtlamak mı?

Gelin bir kere  olsun cesur olalım. ”Gerçek İslâm bu değil! kusursuz olan, insanlar değil, İslâm’dır” masallarını ve safsatalarını bir kenara bırakalım. Sizin iman dediğiniz, bizim ise ona korku dediğimiz bu çıkmaza bir son verelim.

Dinleri Tanrı mı gönderdi yoksa kendilerine peygamber diyen kişiler Tanrı adına yalan mı söylediler?

Sizce Tanrı, tarafından seçilmiş bir peygambere EVLATLIĞININ EŞİNİ NİKÂHLAMAYA müsaade edip, bunu diğer insanlara da tavsiye eder mi?

AHZAP SURESİ 37. AYETİ: Allah’ın nimet verdiği ve senin de nimetlendirdiğin kimseye: ‘Eşini bırakma, Allah’tan sakın’ diyor, Allah’ın açığa vuracağı şeyi içinde saklıyordun. İnsanlardan çekiniyordun; oysa Allah’tan çekinmen daha uygundu. Sonunda Zeyd eşiyle ilgisini kestiğinde onu seninle evlendirdik ki evlatlıkları eşleriyle ilgilerini kestiklerinde onlarla evlenmek konusunda müminlere bir sorumluluk olmadığı bilinsin. Allah’ın buyruğu yerine gelecektir.

Peki evrensel olduğu, tüm insanlığa gönderildiği iddia edilen bir kitapta Muhammed’ten başkasını ilgilendirmeyen bir ayetin olması size ne kadar mantıklı geliyor?

AHZAP SURESİ 53 AYET: Ey iman edenler! Yemek için çağrılmaksızın ve yemeğin pişmesini beklemeksizin (vakitli vakitsiz) Peygamber’in evlerine girmeyin, çağrıldığınız zaman girin. Yemeği yiyince de hemen dağılın. Sohbet için beklemeyin. Çünkü bu davranışınız Peygamber’i rahatsız etmekte, fakat o sizden de çekinmektedir.

Bir de inanmıyorsan saygı duy diyenler var, Neyine saygı duyayım! 1+1=3 eder mi? Bunun neresine saygı duyacaksın? Yanlışa saygı duyulur mu? 3 değil, 2 olması gerekiyor demez misin? Yanlış olan şeye saygı duyulmaz.

İslâm dünyasının durumu ortada, mezhep çatışmaları cemaatler, tarikatlar hep kavga içinde! Ama nedense İslâm ülkelerine baktığımız zaman yöneticileri sarayda, halk yoksulluk içinde, aynı tarikat şeyhleri gibi öyle değil mi? Adamlar sabah akşam, kâfirlere küfrediyor ama kâfirin son model Mercedesine biniyorlar. Müridlerinin arabası bile yok!

Onca peygamber gelmiş ama insanlığın hali ortada! Nedeni belli; söylenenler doğru değil! (Celal Şengör)

Celâl ŞENGÖR

Çünkü hepsi aynı kitaba inanıyor ancak farklı yorumluyor. Sizce koskoca evreni yaratan bir yaratıcı bir kitap gönderse bunu insanların farklı yorumlamalarına açık kapı bırakır mıydı ? Dört, beş din ve üstüne de bin küsür peygamber falan gönderen her şeyi eline yüzüne bulaştırmış bir Tanrı’dan söz ediyoruz. O yüzden böyle bir Tanrı size cennet diye bir yer ayarlayamaz kandırmayın kendinizi! Her gönderdiği din arasında en az 600 ile 1000 yıl var! Neden bunca yıl bekliyor Tanrı? İnsanları din masalı ile karşı karşıya getirip, ölmelerini izlemek için mi?

Celal Şengör’ün dediği gibi söylenen doğru değil! Çünkü hepsi insanların tasarımı, uydurması….

Türkiye’deki Müslümanların çoğu aslında İslâm’a değil, İslâm hakkındaki fantastik hikâyelere inanıyorlar. İşte bu nedenle İslâm ülkelerinde gördükleri bir çok olay karşında ”gerçek İslâm bu değil” ”bunlar müslüman değil” gibi yanılgılara düşüyorlar.

MUHAMMED KUR’AN’I NASIL UYDURDU?

Muhammed Mekke’de yaşarken, Yahudilerın ve Hıristiyanların kendilerine özgü kitapları olduğunu, bu kitapların kendi dillerinde olduğunu, buna göre ibadet ettiklerini görür. Bu durum onu neden Araplar için de böyle bir durum söz konusu olmasın diye düşünceye götürür. Bu düşünce onda ”Tanrı tarafından seçilmiş olduğu” fikrini yaratır.

Muhammed’in kendi keyfine göre yazdırdığı ayetler:

Muhammed’in misafirleri gitmek bilmeyince ”yemeği yiyince dağılın” diye ayet gelir. (AHZAP SURESİ 53. AYET)

Birileri Muhammed’i öğle uykusundan uyandırınca: ”bağırarak seni uyandıranlar akılsız insanlardır. Sen uyanıncaya kadar bekleseler iyi olurdu” diye ayet gelir. (HUCUVAT SURESİ 4-5. AYETLERİ)

Hafsa’nın gününde, Hafsa’nın yatağında cariye Mariya ile yakalanıp Muhammed’in karıları isyan çıkarınca ”kalpleriniz kaydı, tövbe edip ayağınızı denk alın. Eğer Muhammed sizi boşarsa, Allah ona daha güzel karılar verir” diye ayet gelir (TAHRİM SURESİ 4. AYET)

7. YÜZYILDA YAŞADI AMA HALA BEDDUA EDİLİYOR

Evrensel bir kitapta 7. yüzyılda ölmüş biri için, bir de Tanrı tarafından beddua olur mu? Tebbet suresi: ”Ebu Leheb’in elleri kurusun”

KURAN VE BİLİM YAN YANA GELİR Mİ?

Bu soruya cevabımız kesinlikle HAYIR olmalı. Ayetler üzerinden inceleyelim:

Karınca konuşuyor (Neml 18. Ayet)

Kırmızı başlıklı kız kurtla konuşunca masal, Kur’an’da karınca Süleyman ile konuşuyor bu gerçek!

Devam edelim:

Nuh peygamber, 950 sene yaşıyor(Ankebut Suresi 14. ayet.)
Kuş Süleyman peygamber ile sohbet ediyor. (Neml Suresi 22. Ayet)
Yeni doğmuş bebek konuşuyor (Meryem Suresi 30.Ayet)
Balık, adamı yutuyor; ancak adam Allah’ı çok tespih ediyor bir müddet sonra balık onu sağ salim sahile tükürüyor (Saffat Suresi 142-145. Ayetler)
Bakire kız, çocuk doğuruyor (Ali imran Suresi 47. Ayet)
Adamlar mağarada 309 sene uyuyor (Kehf Suresi 25. Ayet)
Adam bastonuyla denizi ikiye yarıyor (Şuara Suresi 63. Ayet)
Adam topraktan kuş yapıyor, içine üflüyor kuş gerçek oluyor. (Maide Suresi 110. Ayet)
Adam gemisine dünyadaki her hayvan türünden bir çift sığdırıyor (Hud Suresi 40. Ayet)
Adamla eşeği ölüyor, 100 sene sonra diriliyor (Bakara Suresi 259. Ayet)
Adamın bastonu yılana dönüşüyor (Araf Suresi 107. Ayet)

Hala inanıyorsanız saygım sonsuz ama bir daha asla Kur’an bilimle uyuşuyor demeyin!

Bir de İslâm sonradan bozuldu diyenler var, yine gülüyorum:

İslâm’ın altın çağı dedikleri dönemde, Muhammed öldükten sonra sahabeler iktidar kavgasına tutuşmuş, cesedi 3 gün yerde kalmıştır. Ömer öldürülmüş, Osman linç edilmiş, Ali katledilmiştir. Kerbelâ gibi acılar yaşanmıştır.

Yani Muhammed ve halifeler dönemi hiç de anlatıldığı gibi güllük gülistanlık değildir.

İSLÂM ÖYLE BİR DİN Kİ İNSANI ANNESİNE BABASINA BİLE DÜŞMAN EDER

TEVBE SURESİ 23. AYET:

“Ey iman edenler! Eğer küfrü imana tercih ederlerse, babalarınızı ve kardeşlerinizi bile dost edinmeyin. İçinizden kim onları dost edinirse, işte onlar, zalimlerin ta kendileridir.”

Yani anneniz babamız İslâm yerine başka bir dini yahut inançsızlığı seçerse, onlarla dost olmamalıymışız!

Hangi makûl kafa bunu kabul edebilir?

ÇÜRÜYEN BİR AYET

ŞURA SURESİ 49. AYET:

“Allah dilediğine kız, dilediğine erkek çocuk verir.”

Fransız ve İsviçre’li bilim adamları cinsiyeti yüzde yüz belirliyor: Spermlerdeki kromozanları ayrıştırıp pgt prekansepsiyonel genetik tanı yöntemi ile istenen cinsiyette bebek dünyaya getirebilir. Değil mi? Nereden bilsin Muhammed 1400 yıl sonra bilim bu kadar gelişecek?

MUHAMMED’İN KADIN AŞAĞILAMALARI

Kadına şiddeti meşru gören İslâm!

Başkaldırdıklarını gördüğünüz kadınlara öğüt verin, onları yataklarında yalnız bırakın. (nihayet yola gelmezlerse) onları dövün. (Nisa Suresi 34. Ayet.)

Bazı mealciler insanlar uyanmaya başladı diye DÖVÜN kelimesinin başına HAFİFÇE diye yazmaya başladılar. Bir mealde de SEMBOLİK OLARAK DÖVÜN yazdığını gördüm. Ne yapayım bastım kahkayı. Ayrıca sadece kadınlar için yazılmış bir ayet sanki erkek başkaldıramaz.

MUHAMMED KADINA UĞURSUZ DİYOR

Uğursuzluk ancak üç şeyde: at’ta, kadın’da ev’de hasıl olur. (Muhammed Sahih-i Buhari, hadis no: 1211)

PEYGAMBERİMİZİN EŞİ TİCARET YAPARDI DERLER AMA EVDE OTURUN DİYE AYET MEVCUTTUR

AHZAP SURESİ 33. AYET:

“Evlerinizde oturun. Önceki cahiliye dönemi kadınlarının açılıp saçıldığı gibi siz de açılıp saçılmayın. Namazınızı kılın zekat verin.”

Herhalde evde ticaret yapıyormuş. Çamaşır, bulaşık falan…

ALLAHIN’IN MÜMİNLERE HEDİYESİ: BAKİRE, GÖĞÜSLERİ TOMURCUK GİBİ KABARMIŞ KIZLAR

Şüphesiz takvâ sahipleri için umulanı buldukları yer, bahçeler, üzüm bağları, göğüsleri tomurcuk gibi kabarmış yaşıt kızlar, içki dolu kâseler vardır. (Nebe Suresi 31-36. Ayetler)

Biz ceylan gözlüleri, defterleri sağdan verilenler için yeniden yaratmışızdır; onları bakire, eşlerine düşkün ve hepsini bir yaşta kılmışızdır. (Vakıa Suresi 28-38. Ayetler)

Tanrı bize bakire kızlar ayarlıyor. Dünya da bunu yapana p… diyorlar!

İSLAM BARIŞ DİNİ MİDİR?

Hemen Kuran’da Kafirun Suresi 6. Ayette geçen: Sizin dininiz size, benim dinim bana!” ayeti söylenir. Buna inanılmak istenir. Evet Kuran’da bu ayet geçer Çünkü Muhammed henüz güçlü değildir ve süslü laflarla insanları İslama çekmek istemektedir. İlerde güçlenecek ve şu ayetleri Kuran’a koyacaktır.

Enfal Suresi 12-13. Ayetler: Ben kafirlerin yüreğine korku salacağım. Artık siz de vurun boyunlarının üstüne! Doğrayın parmaklarını!… Kim Allah’a ve elçisi’ne muhalefet ederse, şüphesiz Allahın’ın cezası çok şiddetlidir.

Dikkat ediniz! Vurun boyunlarına, elerini doğrayın! Işid(Daeş) mantığı değil de nedir bu? Yani Işid’e boşa kızıyorsun hemşerim ölen o insanların sebebi biraz da sensin! Bu dini büyütme artık yeter!

Ayetleri anlamıyorsunuz deyip yine kaçmaya çalışıyorsunuz! Arapça okumamız lâzım diyorsunuz! Ama Arapçasını okuyanlara bakınca da bunlar gerçek Müslüman değil diyorsunuz…

Haydi gelin bir de Allah diyerek insanüstü özellikler verilen kavramın aslında o kadar da büyük olamadığına bakalım:

Allah kendini öldürebilir mi? Evet diyorsanız o zaman Allah ölümsüz değildir demek zorunda kalacaksınız. Hayır öldüremez diyorsanız o zaman Allah’ın her şeye gücünün yetmediğini kabul etmek durumunda kalacaksınız..

Her halûkarda, Allah bu özelliklere aynı anda sahip olamaz(eğer Allah varsa)

NAMAZ KILMAZSAK NE OLUR?

Müddessir Suresi 42-43. Ayetler: Sizi cehenneme ne soktu? Onlar şöyle dediler: Biz namaz kılanlardan değildik.

Ülkemizde 4 büyük mezhep vardır bunların 3’ünde(Maliki, Hambeli, Şafii) Kur’an’daki namaz ayetlerine uyulmazsa insanların öldürülmesi gerekir diye yorumlarken, Hanifi mezhebinde namaz kılmamanın cezasını hapis olarak belirlemiştir.

Gerçekten bu hoşgörü bir harika dostum…

İŞKENCEDEN ZEVK ALAN BİRİNDEN BAŞKASI BU AYETİ YAZAMAZ.

Maide Suresi 33. Ayet: Bozgunculuk çıkarmaya çalışanların cezası; ancak öldürülmeleri, yahut asılmaları veya ellerinin ve ayaklarının çaprazlama kesilmesi, yahut o yerden sürülmesidir.

Ellerin, ayakların çaprazlama kesilmesi ne kadar vicdanlı bir Tanrı’ya(?) sahibiz? Hadi bozgunculuk çıkardı yahut vatan haini öldürülebilir, hapis cezası verilebilir. Ama çaprazlama bir insanın ellerini kesmek vahşetten başka bir şey değildir. Bu Işid mantığıdır zaten Işid de tüm vahşetini Kur’an’a göre yapıyor.

Ayeti de uygulamıştır Muhammed:

MUHAMMED’İN UYGULADIĞI İŞKENCELERDEN BİRİ:

“Hz. Enes anlatıyor: Ukl veya Ureyne kabilesi halkından sekiz kişilik bir grup Medine’ye gelip Hz. Peygamber (s.a.v)’e biat ederek Müslüman oldular. Bir müddet sonra Medine’nin havası onlara dokundu ve hasta oldular. Şikâyetleri üzerine Hz. Peygamber,  çobanlarıyla birlikte Medine’nin dışına çıkıp, develerin sütünden ve idrarından içmelerini öğütledi. Adamlar bir müddet develerin süt ve idrarından içtiler ve sağlıklarına kavuştular. Derken, çobanları öldürüp develeri önlerine katıp götürdüler. Olaydan haberdar olan Hz.Peygamber birkaç adam peşlerine taktı ve nihayet onları bir yerde yakalayıp getirdiler. Hz. Peygamber, onlara hakkettikleri ağır bir cezayı tatbik etti. Ellerini, ayaklarını kesti, gözlerine mil çekti ve güneşin altında ölüme terk etti…”

(bk. Ebu Davud, Taharet, 125)./(bk. Buharî, Tıp, 57). (bk. Buharî, Vudu, 66; Tıp,5- 6; Diyat, 22; Müslim, Kasame, 9-11; Ahmed b. Hanbel III/107,163; Ebu Davud, Hudud,3; Tirmizi, Taharet, 55, Nesaî, Tahrimu’d-dem, 8-9)/ (Maide, 5/33I)

Ayetleri incelediğimizde bir de şu kafa türüyor : ”Kur’an, Arapça’dan başka bir dile tam olarak çevrilemez” bu söylendiği anda iş zaten tamamamen bitmiş demektir. ”Evrensel” olduğu iddia edine bir kitabı sen, ”Sadece Arapların tam olarak anlayabileceği” bir konuma sokmuş oluyorsun; Allah bu kitabı sadece Araplar okusun-anlasın diye göndermiş oluyor.

İSLÂM BİR ÇOK ŞEYE DÜŞMAN OLDUĞU GİBİ SANATA DA DÜŞMAN

”Her ressam cehennemdedir. Allah, ressamın yaptığı her surete kıyamet gününde hayat verecek ve o canlı suret de cehennemde kendini yapan sahibine azap edecektir”

(Kaynak: salih-i Müslim Muhtasarı(imam Münziri), Ravza Yay., 1 Basım, İstanbul-2013, G giyim ve süslenme Kit., s.714.)

Din tercihimizi belirleyen en büyük unsur coğrafyadır. Anamız babamız hangi dindense, hangi inanışa sahip bir ülkede dünyaya geldiyse doğal olarak o inancı benimsiyoruz. Meselâ Amerika’da dünyaya gelen bir insan olsaydın yine Müslüman olabilir miydin? Büyük olasılıkla İslâm’la tanışmadan ölüp gidecektin. Araştırıp Müslüman olurdum deme çok gülerim. Sen daha Müslüman olduğun halde Kur’an’ın kapağını açıp okumamışsın.

Nicola Tesla’nın bir sözü durumu özetler nitelikte:

“Dinlerin kitaplarını; okuyup anlayana ateist, okuyup anlamayana dindar, hem okumayıp, hem de anlamayana yobaz denir.”

İSLÂM’DA KÖLELİK VARDIR

”… Kim bir mü’mini yanlışlıkla öldürürse, bir mü’min KÖLEYİ azad etmesi ve bağışlamadıkları sürece ailesine diyet ödemesi gerekir. (Nisa Suresi 92. Ayet)

Birileri İslâm köleye iyi davranın demiştir gibi cümleler kurabilir. Bu cümleyi kurduğun anda zaten köleliği kabul etmiş oluyorsun.

KUR’AN’DA CARİYELİK DE VARDIR

”Ancak eşleri, yahut sahip oldukları cariyeleri başka. Çünkü onlar(eşleri ve cariyeli ile olan ilişkileri konsunda) kınanmazlar (Me’aric Suresi ayet 30)

Cariyelik(kadın seks köleliği) gibi kadın haysiyetini yerden yere vuran çağdışı ve insanlık dışı bir uygulama, Kur’an’da gayet normal olarak görülüyor! Bu sözlerin nasıl Tanrı sözü olduğuna inanabiliyorsunuz ?

Kur’an şüphesiz insanlar tarafından yazılmıştır. Kur’an’da geçen bütün bitki, hayvan ve diğer doğa varlıkları Ortadoğu’ya özgüdür. Diğer bölgelere ait olan canlı-cansız varlıklardan bahsedilmez. Örneğin çölden bahsedilir, ama gölden, ormandan bahsedilmez. Kar, buz, dolu, sis gibi bölgede görülmeyen doğa olayları Kur’an’da geçmez. Portakal, mandalina, karpuz, ceviz, fındık, patates gibi bitkisel ürünlerden, kanguru, lama pelikan fok gibi bölgede olmayan hayvanlardan bahsedilmez. Bunun nedeni şüphesiz Kur’an’ı yazan Muhammed’in bu tür farklılıkları bilmemesidir.

İslam Allah tarafından gönderilseydı şüphesiz Allah ileriyi görebileceğinden Dünya yaratıldıktan hemen sonra bir kitap inerdi. Birden çok kitap gönderiyor(?) ama ne hikmetse ileriyi görebilen bu Tanrı bunun değişeceğini bile bile gönderiyor. Zaten geleceği görebiliyorsan, değişecek kitabı ne diye gönderiyorsun? Ya koru ya gönderme! İslâm sadece 1400 yaşında, Hristiyanlık 2 bin, Budizm 5 bin yıl! Yahu Türklerin tarihi bile en aşağı 7 bin yıl! İnsanlık tarihi ise 50 bin yıl! Bunca zaman bu Tanrı nerede?

İSLÂM VE PUTPERESTLİK

İslâmcıların her şeyi put diye tanımlamaları da ayrı bir komikliktir. Müslümanlar Hac vazifesini yerine getiriken taşı öperler, Kâbe etrafında yani bir taşın etrafından dönerler ve taşı taşlarlar (şeytan taşlama)

Saygı duy diyenlere saygı duyulmaması gerektiğini söylemiştim. Ben saygı duymamaya devam ediyorum. Senin karanlığın, benim aydınlığımı tehdit ettiği sürece sana neden saygı duyayım?

MUHAMMED’E AİT İKİ HİKÂYE VE ÇELİŞKİ

Muhammed, Ay’ı ikiye ayıracak güce sahip ama düşmanlardan kaçmak için mağaraya saklanır.

“Muhammed Ay’ı parmaklarıyla mucize olarak gerçekten bölseydi Ay’da büyük bir iz kalırdı ve Dünya yok olurdu,bunun dünyanın yarısı tarafından görülmesi gerekirdi.” Ayrıca hadislerde sahabe denen kişiler bunun üzerine yemin ederek ayın yarıldığını hatta bir yarısının alinin evinin bahçesine düştüğünü söylerler. Bu Araplar bizimle alay ediyor.

Eskiden mucizeler vardı şimdi teknolojı var kısacası artık yutmuyoruz!

KURAN’IN EVRENİN SIRLARINI VERMESİNİ BEKLERDİK AMA VARSA YOKSA MUHAMMED’İN YATACAĞI KİŞİLER

”Ey Peygamber! Biz sana mehirlerini verdiğin eşlerini, Allah’ın sana ganimet olarak verdiklerinden elinin altında bulunan kadınları; seninle beraber hicret eden, amcanın kızlarını, halalarının kızlarını, dayılarının kızlarını ve teyzelerinin kızlarınını sana helal kıldık ( Ahzap Suresi 50. Ayet)

NE KADAR ANLATIRSAK ANLATALIM BİRİLERİ İÇİN DEĞİŞEN HİÇBİR ŞEY OLMAYACAK BİLİYORUM

BUNU BİR ÖRNEKLE ANLATALIM:

Kur’an’da 2+2=5 deseydi Müslümanların vereceği cevaplar aşağıdaki gibi olurdu:

* ”Çeviri hatasıdır”
* “Arapça’da bir kelimenin birçok mânâsı vardır. 5’in mânâlarından biri de 4’tür, burada 4 anlamı kastedilmiştir”
* “Peygamber efendimiz 2+2=4 şeklinde uygulamıştı, demek ki burada kastedilen 4’tür”
* “Sen sayıları yaratan Allah’tan daha mı iyi bileceksin?”
* “Dönemin şartlarında değerlendir. eskiden araplar 2+2 nin 6 olduğuna      inanıyordu, ayet o zaman için bir ilerlemedir”
* “Allah katında 5, bizim için 4 gibidir”
* “5 orada sembolik”
* “İslâm akıl dinidir, Kur’an’da yazmaz öyle bir şey. Hani nerde, ayet            göster!”
* “Evet, bu ayette anlayamadığın nedir?”
* “İncil’de de 1+1+1=1 deniyor, ama seni hiç onu eleştirirken görmedim?        Nedir bu İslâm düşmanlığı?”
* “Sinerji kavramı bundan 1400 yıl önce Kur’an-ı Kerim’de haber verilmişti.  hâlâ mı inanmazsınız?”
* “Ayeti cımbızlamışsın. Bir sonraki ayette -1 buyuruluyor”
* “Nüzul sebebi önemli. Hede’a kabilesinden biri höde kabilesinden bir        kölenin kolunu bükmüştü, bunun üzerine … falan filan”
* “Katılmayabilirsin ama saygı göstermek zorundasın. Bu kadar insanın        inancına yanlış dersen sonuçlarına katlanırsın”
* “Biz sınırlı aklımızla anlayamayız. Sen sivrisinek yaratabilir misin?”

İSLÂM’DA OLAN HATALAR, ÇELİŞKİLER

1-“Kur’an’da meninin bel ile kaburga arasından çıktığı yazar halbuki meni    testislerde üretilir”
2-“Âl-i İmran suresinde Muhammed’in Meryemleri karıştırarak İsa’yı, Musa’nın yeğeni zannetmesi; Yani Musa’nın kız kardeşi olan Meryem’le İsa’nın annesi olan Meryem’i birbirine karıştırıyor. Bkz: Ey Meryem Harun’un kızkardeşi”. İsa ile Musa arasında 1500 yıl vardır.
3-“Bakara 47.ayette İsrailoğulları bir zamanlar üstün kılındı yazıyor, başka milletler aşağı seviyede mi?” “Ey israiloğulları size verdiğim nimetimi ve bir zamanlar sizi cümle aleme üstün kıldığımı hatırlayın”
4-“Kur’an’da geçtiği halde Mısır Firavunlarının Haman diye bir vezirinin olmaması” Mısırlılar çok düzenli kayıt tutmuşlardır. Böyle bir vezir tespit edilemiyor.
5-“Oruç ibadeti başlama ve bitiş zamanlarının güneşin doğuş ve batışıyla belirlenmesi” Halbuki Dünyanın bazı yerlerinde aylarca güneş doğmuyor.
6-“Hz.Meryem’in babasının ismi Joachim fakat Kuran’da İmran yazıyor”
7-“Bir pagan tapınağı olan Kâbe’nin korunması, pagan tapınma biçimlerinin tavaf,hac,namaz aynen alınması
8- “Kehf suresinde bir çocuğun ölümü anlatılırken ayet bunu normal mi karşılıyor”
9-“Nuh tufanı Tevrat’tan alınmıştır çünkü Tevrat Kuran’dan daha eskidir. Ama Tevrat’ta geminin oturduğu yer Ararat, Kuran’da ise Cudi yazıyor” Esasen tufan hikayesi gılgamış destanından alınmadır.
10-“Yusuf 99.ayette Hz.Yusuf anne ve babasına sarıldı yazıyor fakat Tevrat’a göre annesi Rahel çoktan vefat etmişti nasıl sarılabilir”
11-“Hz.İbrahim’in babasının ismi Tevrat’ta Terah fakat Kuran’da Azer olarak geçiyor”
12- “Kâbe’nin korunan bir yer olduğu söylenmesine rağmen tarihte defalarca yıkılması, sular altında kalması”

BEN İNANIRSAM BİR ŞEY KAYBETMEM

Evet şüpheye kapılanların sığınacağı son kalıp cümledir bu! Doğruyu yanlışı idrak edecek durumda olsa bile ben yine de inanayım. Varsa, bir şey kaybetmem diyerek inanmaya devam edilir. Bence aynı anda Hristiyanlığa, Yahudiliğe de inanın kendinizi daha da sağlama almış olursunuz 🙂

Eğer din olmadığı halde inanırsanız ne kaybedersiniz?

Hayatınız boyunca kandırılmış bir şekilde yaşamak durumunda kalırsınız. Bu durum size rahatsız etmiyorsa biri size SALAK, SAF dediğinde de rahatsız olmayın. Çünkü toplumumuz kandırılan kişilere bu hitabı kullanılır. Yadırgamayın!

Din olmadığı halde inanmaya devam ederseniz zamanınızı boşa harcayıp, maddî olarak kayıp yaşarsınız. Ayrıca oruç tutulması gibi durumlarda vücudunuza eziyet etmiş olacaksınız. Abdest, namaz, camiye gitme zaman kaybına, oruç tutma, bedene eziyete, Hac…vs. gibi durumlar da ekonomik kayıplara neden olacaktır.

En tehlikesi sizin inancınız canlı kaldığı müddetçe cemaatler ve tarikatlar güçlenmeye devam edecek. İnsanların cemaat ve tarikat ağına saplanmasına vesile olacaksınız. Bu cemaatler ve tarikatlar ülkemizi içten içe çökerten virüsler gibidir. Sizin bu inancınız devam ettikçe bu virüsler ülkemizin geleceğini tehlikeye atacak ve sen üzerine düşeni yapmamış olacaksın. Tehlikenin farkına varın! Aksi halde üzerine basabileceğimiz bir vatan toprağı bulamayacağız!

Hâlâ ısrarla: “İnanmıyorsan yine de saygı duy” diyenlere son kez seslenelim: Peki senin kitabın Kur’an inanmayanlara saygı duyuyor mu?

Kur’an inanmayanlara: hayvan, eşşek, akılsız , yalancı, pislik, maymun, köpek, domuz, beyinsiz diyor haberin var mı? Sırasıyla ilgili Ayetler: (Bakara171, Cuma 5, Bakara 13, Enam 28, Tevbe 28, Bakara 5, Araf 176, Maide 60, Bakara 142.)

YÜKSEK SESLE HAYKIRMAMIZ GEREKİYOR ARTIK: YOKSA PİS BİR YOBAZIN FETVASINA KURBAN GİDECEĞİZ!

Kur’an, Arapların kendi dümeninin doğrultusunda yazdığı bir kitaptır.

Uyanın yoksa Ortadoğu milletlerinin kaderini paylaşmaktan başka çaremiz yok…

Facebook “Science and Religion” Sayfasından Alıntıdır.

Düzenleyen Uğur GÖRGÜLÜ

17 Ocak 2020 – Jvari (Gürcistan)