Kahramanmaraş’taki Ebrar Sitesi… 8’er katlı 12 bloktan oluşuyor. 6 Şubat depreminde bu 12 bloktan 8’i yerle bir oldu. 4’ü ise ağır hasarlı…

 

6 Şubat depreminin simgesi kesinlikle Kahramanmaraş’taki Ebrar Sitesi’dir. 320 dairelik büyük bir sitede ölü sayısı 1200. Tam 5 gün bu siteye kurtarma ekipleri gelmedi. Ancak simge oluşunun nedeni bunlar değil.

 

Ebrar Sitesi’nın müteahhiti emekli “Din Dersi ve Ahlak Bilgisi” öğretmeni Tevfik Tepebaşı. Abdestli namazlı, ağzı dualı, kalbi zikirli… Bütün konutları “Depreme dayanıklı cennetten bir köşe” diyerek pazarlamış. Dindar vatandaşlarımız da “Alnı secdeye değiyor, çalmaz çırpmaz, paramız da müslümana gitsin” diyerek konutları güvenle satın almışlar.

 

6 Şubat depreminde Ebrar Sitesi’nin her biri 32 daireli 8 bloğu yerle bir oldu, 1200 kişi öldü. Tv muhabiri site enkazına yaklaşıyor, beton blokları eline alıp ufalıyor… Aaa o da ne? Alnı secdeli “Din Dersi ve Ahlak Bilgisi” öğretmenimiz çimentodan çaldıkça çalmış… Kamera inşaat demirlerine yakın plân yaklaşıyor; olması gerekenin yarısı kalınlıkta; demirden de çalmış… Bütün bunlar yetmezmiş gibi blokların altında fırınlar, marketler, kafeler…

 

Ama hakkını yemeyelim Tevfik Tepebaşı yaptığı siteye güzel bir isim koymuş: Ebrar; Arapça “Güzel huylu, çalmaz çırpmaz, haram yemez” anlamı taşıyor.

 

Ebrar Sitesi sadece Kahramanmaraş değil, Türkiye’dir. Tevfik Tepebaşı’nın yaptığı tam da “Allah İle Aldatmak” tır!…

 

-Alıntıdır-

Derleyen Uğur GÖRGÜLÜ
24 Şubat 2023 – Antalya