CHP Grup Başkanvekili Engin ALTAY

CHP Grup Başkan Vekili Engin ALTAY Halk TV’de diyor ki: “Vatandaşla iç içeyiz. Hergün onları dinliyoruz. Artık yolda yürüyen vatandaş bizi çevirip bunlar gidici diyor; 10 kişiden 7’si böyle söylüyor”.

Fatih ERTÜRK soruyor:

“Size de: “İlk seçimde Millet İttifakı geliyor, diyorlar mı?”
“Evet, diyorlar…”

 

Halk TV Haber Programcısı Fatih ERTÜRK

Aklıma HEPAR geldi. Hatırlar mısınız bilmem, bir zamanlar HEPAR diye bir parti vardı. Genel Başkanı, Doğu Anadolu’da ve Kuzey Irak’ta PKK’ya karşı müthiş başarılar kazanmış efsane general Osman PAMUKOĞLU idi. O dönemde her kanalda Osman Paşa’yı görebilirdiniz. Hemen hemen tüm il ve ilçelerde şaşaalı törenlerle parti binalarını açıyor, yaptığı hararetli konuşmalarda ilk seçimde iktidara geleceğini söylüyordu. Türkiye’yi şehir şehir geziyor, eline geçen her fırsatta da iktidar aleyhine esip gürlüyordu. Etrafına vatansever bir çok genci toparlamıştı. Kendisine adeta bir başbuğ gibi saygı duyuyorlar, itaat ediyorlardı. Gittiği şehirlerde çok kalabalık mitingler yapıyor, yollarda binlerce vatandaş paşanın elini sıkmak için âdeta birbirini eziyordu. Paşayı, ziyaretine gittiği illerde upuzun araç konvoyları karşılıyordu. Görünüm oydu ki, HEPAR ilk seçimde iktidarın en büyük adayıydı. Yaptırdığı anketlerde partisinin açık ara birinci olduğunu gören paşa da coşmuştu, bir tv programında sorulan bir soru üzerine: “Gittiğimiz her yerde halkın çok büyük teveccühüne mazhar oluyoruz. Beklentim en az %40 ve üzeri bir oy oranı”

 

Efsane Komutan Osman PAMUKOĞLU

Sonucu hatırlarsınız; partisi, sıradan bir tabela partisinden bile daha düşük oy almıştı. Seçimlerin ertesinde kendisini başbakanlığa hazırlamış olan paşa büyük bir hayal kırıklığı ile ” Ulan, partinin teşkilâtı bile bize oy vermemiş” diyerek partiyi kapatma kararı almıştı.

Kıssadan hisse: Siz şimdi “Yandık, bittik, mahvolduk, siftah yapmadan kepenk kapatıyoruz” diye ağlayan, yırtınan, ciyaklayan ve “Kurtarın bizi bunlardan” sızlanmalarıyla CHP’li yetkilileri pohpohlayan, şişiren bu halk, iktidar partisinin ağzına çalacağı bir parmak balla inanın yine gidip bu hırsızlara oy verir. Sen %20’leri bile ararsın. Benden söylemesi…

 

Uğur GÖRGÜLÜ

16 Haziran 2021 – Jvari (Gürcistan)