Hâlâ bazı arkadaşlarım 14 Mayıs’da “NEYİ” seçeceğimizin ayırdında değil…

Hâlâ “listede neden şu isim var, o isim niçin ikinci sırada, ben falanca varken asla ona oy vermem” gibi kısır, güdük ve asıl amacı ıskalayan talihsiz cümleler sarfetmekteler…

Arkadaşlar, ben sanki Sadullah Ergin’i çok mu seviyorum, ya da Yüksel Taşkın hayranı falan mı sandınız beni? Ben gelen büyük tehlikeyi görmekteyim ve bu canavarla mücadelede kim varsa yanımda, onunla yola devam ederim.

Adaylarla uğraşmayı bırakın, bırakın yıpratıcı konuşmaları, tartışmaları, kimbilir ne gibi pazarlıklar sonucu o adamlar listelere kondu, bilemiyorum. Ama bu seçimler kaybedilirse ülkenin hangi karanlık delhizlere, hangi zifir çukurlara savrulacağını çok iyi biliyorum ve bunun için de UYARIYORUM:

Biz varolmakla, yok olmak arasında bir seçim yapacağız.

Biz tarihte kurulduğu söylenen ve hemen her zaman “iç karışıklıklarla” yıkıldığını öğrendiğimiz 16 Türk devletinden sonra yine benzeri nedenlerle yıkılan 17. Türk ülkesi olmamanın mücadelesini vereceğiz.

Biz İran’daki molla rejimine ya da Afganistan’daki Taliban yönetimine doğru gidişi hızlandırmanın mı yoksa bu çöküşü durdurup yüzünü aydınlığa çevirmenin mi oylamasını yapacağız.

Biz Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin mi, yoksa ASRİKA İslam Cumhuriyeti’nin mi vatandaşı olacağımıza karar vereceğiz.

Biz sineması, tiyatrosu, güzel sanatları, operası, balesi olmayan, resim yapmanın yasak olduğu, heykellerin yıkılıp kırıldığı kara yobaz çetelerin sokak ortasında insanları kırbaçladığı, başı açık diye kadınları öldürdüğü , domuz bağlarıyla işkencelerden geçirdiği katı bir şeriat rejiminin altında hayatı kendimize zehir mi edeceğiz yoksa çağdaşlığı, aydınlığı, laikliği tüm kurum ve kuruluşlarımızda, tüm hücrelerimizde hissederek özgürlükçü bir yaşam tarzına tam anlamıyla yeniden mi kavuşacağız, işte bunu belirleyeceğiz.

Bu seçim, karanlıkla aydınlığın, iyiyle kötünün, FAŞİZM ile DEMOKRASİNİN, otokrasi ile özgürlüğün, irtica ile çağdaşlığın seçimidir.

Bu son trendir,
Bu son vapurdur.

Köprüden önceki son çıkıştır bu seçim, bu gözle bakın.

Önce karanlıktan çıkmak gerek;
Sonra herkes kendi yolunu bulur.

CHP’nin yüklendiği bu tarihî görevde bir iki pespaye adamın adına takılıp, büyük resmi kaçırmayalım…

 

Uğur GÖRGÜLÜ

12 April 2023 – Khashuri (Gürcistan)