untitledİnsanın, kendi katkısının sıfır olduğu doğumuyla, hasbelkader ait olduğu milletin özellikleri nedeniyle diğer milletlerden üstün olduğunu iddia etmesi, komik ötesi bir saçmalıktır. Hiçbir aydın çağdaş demokrat Kemalist ırkçılık yapmaz, yapamaz!… Bu her şeyden önce yüce önderin felsefesine aykırıdır. Ancak son günlerde, kendileri kabul etmeseler bile eylem ve söylemleriyle, tıpkı İran’da olduğu gibi, dincilerle birlikte hareket eden sözde solcuların; PKK’lı Kürtlerin, Ermenilerin, Yahudilerin, Rumların velsahıl bu topraklarda yüzyıllardır hiçbir ayrımcılıkla, hiçbir aşağılamayla karşı karşıya gelmeksizin bizlerle iç içe yaşayan azınlıkların, emperyalizmin taşeronluğuna soyunmaları neticesi etnisite temelli başkaldırmasına ses çıkarmayıp “NE YAPALIM, DEMOKRATİK HAKLARI” palavrasına sığınmalarına karşın, “BEN DE TÜRKÜM” diyerek bölünmeye isyan eden gerçek vatanseverleri, Kemalistleri “IRKÇILIKLA, KAFATASÇILIKLA, FAŞİST OLMAKLA” suçlamaları moda oldu.

Sömürgeci milletlerin uşağı olmayı içlerine sindiren azınlıkların milletvekili, bakan, üst düzey memur, esnaf, şirketler topluluğu sahibi, milli futbolcu, hatta cumhurbaşkanı olmasının yasak olmadığı, böyle bir kavramın aklımızın ucuna dahi gelmediği Türkiye’de son yıllarda bölücü, ayrımcı duyguları bilinçli bir şekilde kaşıyan emperyalistlerin istediği gibi at koşturması nedense eski solcu, yeni demokratların pek dikkatini çekmiyor…

Ancak, yükselen milliyetçilik kavramı karşısında, yan komşusunun kökeninin ne olduğunu hiç düşünmeyen, aklına bile getirmeyen, insanları doğum yerine, kökenine göre değerlendirmeyen milyonlarca vatansever Kemalist’in de ATA’nın Türk milliyetçiliğine sarılması ne hikmetse bu karşı devrimci cenah tarafından şiddetle kınanıyor.

ŞU HUSUS ÇOK İYİ BİLİNMELİDİR: HİÇBİR GERÇEK KEMALİST IRKÇI DEĞİLDİR. IRKÇILIĞI YAPAN EMPERYALİSTLERİN UŞAĞI OLMUŞ, ONLARIN İSTEKLERİ DOĞRULTUSUNDA TAŞERONLUĞU BENİMSEMİŞ, AVRUPA FONLARINDAN NEMALANAN, MAAŞ ALAN ERMENİ, KÜRT, YAHUDİ, RUM LOBİLERİ VE ONLARIN İŞBİRLİKÇİSİ DİNCİ, ŞERİATÇI CEMAAT VE TARİKATLARDIR.

Türk insanının ne kadar candan, ne kadar içten olduğunun, sevecenliğinin en önemli kanıtları, bir zamanlar Beşiktaş formasıyla oynayan ve milli takıma kadar yükselen Rum kökenli Türk vatandaşı NİKO’dur. 50 kez Türk Milli Futbol takımının formasını giyen Rum kökenli Türk vatandaşı Lefter KÜÇÜKANDONYADİS’dir. AKP hakkında kapatma davası açan Şanlıurfa doğumlu Başsavcı Abdurrahman YALÇINKAYA’ dır. Türkiye’nin klasik müzikte medar-ı iftiharı Siirt-Pervari doğumlu Hikmet ŞİMŞEK’dir. Örnekler arttırılabilir. Hiçbirinin önü kesilmiş mi? Hiçbirinin tahsili engellenmiş mi? SEN TÜRK KÖKENLİ DEĞİLSİN DİYE AŞAĞILANMIŞLAR MI? HAYIR… PEKİ O ZAMANLAR DURUM BÖYLEYSE NEDEN ŞİMDİ TÜRK, KÜRT, RUM, ERMENİ AYRIMCILIĞI BAŞLADI? VE EN ÖNEMLİSİ KİM BAŞLATTI? VE İŞTE ASIL CAN ALICI SORU:

KÖRÜKLENEN BU AYRIMCILIKLA BÖLÜNMESİ, PARÇALANMASI ÖNGÖRÜLEN TÜRK MİLLETİNİN DAĞILMASINDAN EN ÇOK KİMİN ÇIKARI VAR?

irkcilik_525887BU KONUDA EN MASUM OLANLAR TÜRKLERDİR. SEN ERMENİYİM, KÜRDÜM, RUMUM DİYENİ HOŞGÖRECEKSİN, EN DOĞAL HAKLARI DİYE  DEMOKRASİ DERSLERİ VERECEKSİN, AMA BİRİSİ DE BU SUN’İ BÖLÜNMEYE İSYAN EDİP “TÜRKÜM” DERSE ONU FAŞİSTLİKLE , IRKÇI OLMAKLA SUÇLAYACAKSIN. İŞTE BENİM KABULLENEMEDİĞİM BU.

IRKÇILIK KÖTÜDÜR AMA TÜM MİLLETLERİN YAPTIĞI IRKÇILIK KÖTÜDÜR. TÜRKÜM DİYENİ DİĞERLERİNDEN AYIRIP SADECE ONU KAFATASÇILIKLA SUÇLARSAN, DİĞERLERİ KÜRDÜM, ERMENİYİM DEDİĞİNDE “DEMOKRATİK HAKLARI” DİYE ALKIŞLARSAN O ZAMAN SENİN, BU ÜLKENİN BÖLÜNMESİNDEN ÇIKARI OLAN ALÇAKLARIN  HİZMETKÂRI SEFİL BİR ŞEREFSİZ OLDUĞUNU DÜŞÜNÜRÜM.

Uğur GÖRGÜLÜ
04 Mart 2010 – Samsun