Bir Mühendisin Notları

Anasayfa » Politika » IRKÇILIK DÜNYANIN EN ADİ, EN ŞEREFSİZ DAVRANIŞIDIR

IRKÇILIK DÜNYANIN EN ADİ, EN ŞEREFSİZ DAVRANIŞIDIR

admin 04 Mart 2010 3.475 Kez Okunmuş 3 Yorum

untitledİnsanın, kendi katkısının sıfır olduğu doğumuyla, hasbelkader ait olduğu milletin özellikleri nedeniyle diğer milletlerden üstün olduğunu iddia etmesi, komik ötesi bir saçmalıktır. Hiçbir aydın çağdaş demokrat Kemalist ırkçılık yapmaz, yapamaz!… Bu her şeyden önce yüce önderin felsefesine aykırıdır. Ancak son günlerde, kendileri kabul etmeseler bile eylem ve söylemleriyle, tıpkı İran’da olduğu gibi, dincilerle birlikte hareket eden sözde solcuların; PKK’lı Kürtlerin, Ermenilerin, Yahudilerin, Rumların velsahıl bu topraklarda yüzyıllardır hiçbir ayrımcılıkla, hiçbir aşağılamayla karşı karşıya gelmeksizin bizlerle iç içe yaşayan azınlıkların, emperyalizmin taşeronluğuna soyunmaları neticesi etnisite temelli başkaldırmasına ses çıkarmayıp “NE YAPALIM, DEMOKRATİK HAKLARI” palavrasına sığınmalarına karşın, “BEN DE TÜRKÜM” diyerek bölünmeye isyan eden gerçek vatanseverleri, Kemalistleri “IRKÇILIKLA, KAFATASÇILIKLA, FAŞİST OLMAKLA” suçlamaları moda oldu.

Sömürgeci milletlerin uşağı olmayı içlerine sindiren azınlıkların milletvekili, bakan, üst düzey memur, esnaf, şirketler topluluğu sahibi, milli futbolcu, hatta cumhurbaşkanı olmasının yasak olmadığı, böyle bir kavramın aklımızın ucuna dahi gelmediği Türkiye’de son yıllarda bölücü, ayrımcı duyguları bilinçli bir şekilde kaşıyan emperyalistlerin istediği gibi at koşturması nedense eski solcu, yeni demokratların pek dikkatini çekmiyor…

Ancak, yükselen milliyetçilik kavramı karşısında, yan komşusunun kökeninin ne olduğunu hiç düşünmeyen, aklına bile getirmeyen, insanları doğum yerine, kökenine göre değerlendirmeyen milyonlarca vatansever Kemalist’in de ATA’nın Türk milliyetçiliğine sarılması ne hikmetse bu karşı devrimci cenah tarafından şiddetle kınanıyor.

ŞU HUSUS ÇOK İYİ BİLİNMELİDİR: HİÇBİR GERÇEK KEMALİST IRKÇI DEĞİLDİR. IRKÇILIĞI YAPAN EMPERYALİSTLERİN UŞAĞI OLMUŞ, ONLARIN İSTEKLERİ DOĞRULTUSUNDA TAŞERONLUĞU BENİMSEMİŞ, AVRUPA FONLARINDAN NEMALANAN, MAAŞ ALAN ERMENİ, KÜRT, YAHUDİ, RUM LOBİLERİ VE ONLARIN İŞBİRLİKÇİSİ DİNCİ, ŞERİATÇI CEMAAT VE TARİKATLARDIR.

Türk insanının ne kadar candan, ne kadar içten olduğunun, sevecenliğinin en önemli kanıtları, bir zamanlar Beşiktaş formasıyla oynayan ve milli takıma kadar yükselen Rum kökenli Türk vatandaşı NİKO’dur. 50 kez Türk Milli Futbol takımının formasını giyen Rum kökenli Türk vatandaşı Lefter KÜÇÜKANDONYADİS’dir. AKP hakkında kapatma davası açan Şanlıurfa doğumlu Başsavcı Abdurrahman YALÇINKAYA’ dır. Türkiye’nin klasik müzikte medar-ı iftiharı Siirt-Pervari doğumlu Hikmet ŞİMŞEK’dir. Örnekler arttırılabilir. Hiçbirinin önü kesilmiş mi? Hiçbirinin tahsili engellenmiş mi? SEN TÜRK KÖKENLİ DEĞİLSİN DİYE AŞAĞILANMIŞLAR MI? HAYIR… PEKİ O ZAMANLAR DURUM BÖYLEYSE NEDEN ŞİMDİ TÜRK, KÜRT, RUM, ERMENİ AYRIMCILIĞI BAŞLADI? VE EN ÖNEMLİSİ KİM BAŞLATTI? VE İŞTE ASIL CAN ALICI SORU:

KÖRÜKLENEN BU AYRIMCILIKLA BÖLÜNMESİ, PARÇALANMASI ÖNGÖRÜLEN TÜRK MİLLETİNİN DAĞILMASINDAN EN ÇOK KİMİN ÇIKARI VAR?

irkcilik_525887BU KONUDA EN MASUM OLANLAR TÜRKLERDİR. SEN ERMENİYİM, KÜRDÜM, RUMUM DİYENİ HOŞGÖRECEKSİN, EN DOĞAL HAKLARI DİYE  DEMOKRASİ DERSLERİ VERECEKSİN, AMA BİRİSİ DE BU SUN’İ BÖLÜNMEYE İSYAN EDİP “TÜRKÜM” DERSE ONU FAŞİSTLİKLE , IRKÇI OLMAKLA SUÇLAYACAKSIN. İŞTE BENİM KABULLENEMEDİĞİM BU.

IRKÇILIK KÖTÜDÜR AMA TÜM MİLLETLERİN YAPTIĞI IRKÇILIK KÖTÜDÜR. TÜRKÜM DİYENİ DİĞERLERİNDEN AYIRIP SADECE ONU KAFATASÇILIKLA SUÇLARSAN, DİĞERLERİ KÜRDÜM, ERMENİYİM DEDİĞİNDE “DEMOKRATİK HAKLARI” DİYE ALKIŞLARSAN O ZAMAN SENİN, BU ÜLKENİN BÖLÜNMESİNDEN ÇIKARI OLAN ALÇAKLARIN  HİZMETKÂRI SEFİL BİR ŞEREFSİZ OLDUĞUNU DÜŞÜNÜRÜM.

Uğur GÖRGÜLÜ
04 Mart 2010 – Samsun

Twitterda PaylaşBu Yazıyı Twitter'da Paylaş Facebookda PaylaşBu Yazıyı Facebook'da Paylaş

"IRKÇILIK DÜNYANIN EN ADİ, EN ŞEREFSİZ DAVRANIŞIDIR" için 3 yorum yapılmış.

 1. iyi güzel hoş da iki satır da Onur Öymen’in Dersim olayları için söylediği laflarla ilgili yazsaydın. Hani konu ırkçılık ya güzel bir çıkış noktası olabilirdi senin için…

 2. Yukarıdaki yazıma siyasal bir anlam yüklemeye çalışmak kendilerini “TÜRK” olarak görmeyen ümmetçi, arap hayranı, ABD’nin çanak yalayıcısı satılmışların yaklaşımıdır.

  Onur Öymen gibi bir vatanseveri, konuşmasının tümünü dinlemeden, tek bir cümlesini cımbızlayıp çıkararak ve ona çok farklı anlamlar yükleyerek, neredeyse sorgusuz sualsiz infaz etmek ise ancak, kendi pisliklerini saklamak, dikkatleri başka yöne çekmek, gündemi değiştirmek için çemkiren, höyküren şerefsiz vatan hainlerinin başvuracakları bir yoldur. Zira kirli çamaşırlarını ortaya dökene iftira atma, arkadan iş çevirme, muhalif olana çamur atma, dedikoduculuk, yalancılık dincilik bataklığında debelenenlerle özdeşleşmiş hasletlerdir.

  Ne demiş Sayın Öymen bakalım. Haa bu sözler “MECLİS TUTANAKLARINDANDIR”. İsteyen gitsin araştırsın.

  “Değerli arkadaşlarım, bu görüşmenin 10 Kasım’da yapılması yalnız Atatürk’ün anısına bir saygısızlıktan ibaret değildir. Burada, genel görüşmede Hükûmetin bir türlü dile getiremediği, ama kafasından geçen proje, öyle anlaşılıyor ki, terörle mücadele değil terörle müzakere projesidir ve bu, Atatürk’ün terörle mücadele konusundaki politikasına taban tabana terstir, zıttır.

  Atatürk, terörle böyle mi mücadele etti arkadaşlar? Atatürk terörle mücadele ederken terörü yapanlarla, onların temsilcileriyle müzakere mi etti?
  Onların temsilcilerinin sınırlardan elini kolunu sallayarak girmesine müsaade mi etti? Yoksa kararlılıkla mı mücadele etti? Yoksa terör örgütü mensuplarını kıskıvrak yakalayıp adalete mi teslim etti ve cezalandırılmasını mı sağladı? Atatürk sizin yaptığınızı mı yaptı?

  Atatürk’ün ölüm yıldönümünde yapılan iş, aslında maalesef, Türkiye için üzüntü vericidir, ibret verecidir ve çok hazindir.

  Atatürk Şeyh Sait’le müzakere mi etti?

  Dersim isyanını yapanlarla müzakere mi etti?”

  Onların sözcüleriyle, temsilcileriyle masaya mı oturdu? Bunların hiçbirini yapmadı arkadaşlar.Yabancı ülkelerin istihbaratından mı yararlandı? Hayır!

  Türkiye’nin istihbaratından yararlandı ve kısa bir sürede bütün terör örgütlerini dize getirdi.

  Değerli arkadaşlarım “Analar ağlamasın.” diyorlar. Maalesef, bu ülkenin anaları çok ağladı. Çok şehit verdik. Tarihimiz boyunca çok şehit verdik. Çanakkale Savaşı’nda 200 bin şehidimiz var. Hepsinin anası ağladı. Bir kişi çıkıp da “Analar ağlamasın. Biz bu savaştan vazgeçelim.” demedi. Kurtuluş Savaşı’nda analar ağlamadı mı?

  Kimse çıkıp da “Analar ağlamasın. Biz şu Yunanlılarla anlaşalım.” dedi mi? Şeyh Sait isyanında analar ağlamadı mı? Dersim isyanında analar ağlamadı mı? Kıbrıs’ta analar ağlamadı mı? Bir tek kişi Türkiye’de çıkıp da “Analar ağlamasın diye, bu mücadeleyi durduralım.” dedi mi? Dünyada diyen var mı? Amerika’da bir saat içinde 3 bin kişiyi öldürdü teröristler. Bir Amerikalı devlet adamı çıkıp da “Aman, analar ağlamasın. Şu teröristlerle bir uzlaşalım.” dedi mi? İlk siz diyorsunuz. Niçin? Çünkü, terörle mücadele cesaretiniz yok. Sizden önceki bütün hükûmetlerin gösterdiği cesareti siz gösteremiyorsunuz.”

  Konuşma böyle devam ediyor.

  Şimdi soruyorum:

  Bu konuşmada sakil duran ne var? Ben söyleyeyim:

  HİÇBİR şey!

  Peki bazı haysiyet yoksunlarının onca yaygarayı koparmasının, bu sözleri çarpıtıp insanları kışkırtmasının nedeni ne?

  ATATÜRK döneminde yapılan bir harekâtı çarpıtıp akılları sıra ATATÜRK’ü küçültmeye çalışacaklar, O’nu halkın gözünde değersizleştirecekler. Gizli amaç bu…

  Dersim’de isyan eden hain Seyit Rıza ne yapmış? Devlete karşı bayrak açmış, yanına almış bir kaç ağa, şeyh halkı kışkırtmış. Tabi o zaman Türkiye’nin başında şimdiki gibi emperyalist ABD hizmetkârları olmadığı, ATATÜRK gibi bir vatansever olduğu için sonuçta bu hain eşkıya yakalanıp asılmış!

  Aslında şimdiki hükümetin de PKK’lı teröristlere yapması gereken bu! Ama tabii nerede o irade…

  Vazgeçtik asmasından da bir de utanmadan İmralı’daki köpekle müzakerenin yollarını arıyor…

  Onur Öymen’in sözlerini çarpıtılmasındaki asıl neden işte bu:

  ABD’NİN DAYATMASI İLE BAŞLATTIKLARI ANCAK ŞİMDİLERDE ÇARŞAFA DOLANDIKLARI AÇILIM KEPAZELİĞİ İLE PKK’LI TERÖRİSTLERİ KAHRAMANLAR GİBİ SINIRDA KARŞILAYIP, VATANLARI UĞRUNDA ŞEHİT DÜŞEN ASKERLERİN MEZARLARINDA SIZLATTIKLARI KEMİKLERİNİN, DAĞ BAŞINDA SAVAŞIP SAKAT KALAN GAZİLERİN GAZAPLARINDAN DUYDUKLARI KORKU…

 3. Harika yorumlamışsınız elinize sağlık.

Bir cevap yazın

 • Kullanıcı Girişi

  Kullanıcı Girişi
 • Anlık Ziyaretçi Sayımız


  Yandex.Metrica
 • Arşiv