Bir Mühendisin Notları

Anasayfa » Politika » KEMAL KILIÇDAROĞLU NEREYE KOŞUYOR?

KEMAL KILIÇDAROĞLU NEREYE KOŞUYOR?

admin 22 Kasım 2010 1.952 Kez Okunmuş 2 Yorum

23893142-640x360Yazılarımı izleyenler bilir; Türkiye’nin sürüklendiği karanlığı görüp endişelenen her Türk vatandaşı gibi ben de birçok yazımda CHP’de birleşilmesini ve toparlanmayı kim sağlayacaksa ona tüm vatanseverlerin destek vermesi gerektiğini belki binlerce kez yazmıştım.

Hatta AKP’yi demokratik yollarla iktidardan indirmek için karşısında antiemperyalist bir güç birliği oluşturulmasının çok önemli ve zorunlu olduğunu da belirtmiştim.

CHP’ye gönül vermiş milyonların üst üste alınan seçim yenilgilerinden sonra içine düştüğü umutsuzluğu, yılgınlığı aşmasında, bir anda gündeme gelen genel başkan değişikliği belki de aranılan özlenen ivmelenmeyi sağlayacaktı. O nedenle CHP’liler ve Baykal’dan umudunu kesmiş yorgun kitleler Sayın Kılıçdaroğlu’na çok büyük bir heyecan ve coşkuyla sarıldılar. Uzun yıllar sonra CHP artık iktidar alternatifi olabilecekti.

Bu, emperyalizme karşı yıllardır mücadele veren yığınlar için çok büyük bir fırsattı. Dalga dalga yayılan çılgınca bir sevinçle 70’li yıllardaki coşkuya kavuşmuş her yaştan insan, yatağında delicesine akan bir nehir misali, o nereye biz oraya hiçbir beklentimiz olmadan peşinde Türkiye’yi dolaştık. İnsanlarla kucaklaştık; onlardaki özlemi, beklentiyi, sevinci, gözlerindeki pırıltıyı gördük. KILIÇDAROĞLU BÜYÜK KİTLELERE, EZİK, YORGUN İTİLMİŞ HORLANMIŞ İNSANLARA UMUT OLMUŞTU ARTIK…

Önce “GENEL AF”la hafifçe afalladık. Sayın Kılıçdaroğlu bu söylemiyle neyi kastettiğini açıklayınca hani nasıl denir “EH O ZAMAN TAMAM” dedik… Ama içimize hafiften de olsa bir kurt düşmüştü…

“LAİKLİĞİN TEHLİKEDE OLDUĞUNU SÖYLEYEMEM” dediğinde bunu kendimizce açıklamaya çalıştık. Yazılar yazdık; “ASLINDA BU BİR MÜTHİŞ PLÂNIN İLK AYAĞIDIR” diye ahkâm kestik, hâlâ da aynı görüşteyiz… Ama cumhuriyetin aşındırıla aşındırıla bir tek ortasındaki “HU”sunun kaldığı bir dönemde cemaat ve tarikatların ele geçirdiği devlet yapımızda neredeyse yok olmuş LAİKLİĞİN tehlikede olmadığını söyleyebilmek çok büyük bir cesaretti. YİNE DE DESTEKLEDİK. BİR BİLDİĞİ VARDIR DEDİK…

CHP’nin YENİ CHP’ye dönüşümünü izledik. Her lider kafaca uyuşabileceği kendi ekibiyle çalışır ilkesi gereği bu yenileşmeyi doğal karşıladık. AMA EKİBİNDEKİ BAZI İSİMLER ENDİŞELERİMİZİ BİRAZ DAHA ARTTIRDI. MIRILDANDIK, HOMURDANDIK ANCAK SUSTUK YİNE DE. ŞİMDİ SIRASI DEĞİL DEDİK. ŞİMDİ BİRLİK ZAMANI DEDİK. CHP İKTİDARA KOŞUYORKEN ÇOMAK SOKMAMAK GEREK DEDİK…

Yılmaz Güney neyse de, Ahmet KAYA’nın mezar ziyaretinde bulunacağını açıklaması ve sonrasında da bunu gerçekleştirmesi ise filmin koptuğu an oldu benim için…

Ahmet KAYA kimdi ki? “APO’YU ÖZLEDİK” diye türkü söyleyen bir PKK’lı… “KÜRDÜZ BİZ” diye Kürt kimliğini öne çıkaran sözde bir solcu, bir SANATÇI(?!)…

Kürt ırkçılığı yapan biri nasıl solcu olabilirdi ki zaten?

Eşkıya ile yaşamı boyunca mücadele etmiş, Menemen’de dincileri, Dersim’de bölücüleri bozguna uğratmış, onlara asla prim vermemiş ulu önderimiz ATATÜRK’ün kurduğu partinin şimdiki genel başkanı NİÇİN BİR PKK’LININ MEZARINI ZİYARET EDER, BUNA NEDEN GEREK DUYARDI Kİ? KÜRT OYLARI İÇİN Mİ? YOKSA PKK’LILARIN OYLARI İÇİN Mİ?

SONRA, BU ZİYARETİ NASIL NAZIM HİKMET’LE İLİŞKİLENDİRİR, AHMET KAYA İLE NAZIM HİKMET ARASINDA NASIL BİR BAĞ KURABİLİR Kİ? NAZIM KİİİİM, AHMET KAYA KİM? SAKIN BU BAĞ, BU ZORAKİ İLİNTİ AHMET KAYA’YI MASUMLAŞTIRMA ÇABALARI GEREĞİ YAPILMIŞ BİR “MAĞDURA YATMA” OLMASIN?

Barış, kardeşlik hepimizin özlemi, hepimizin hedefi. AMA NEYE RAĞMEN BARIŞ? NE KARŞILIĞINDA BARIŞ?

Yoksa Türkiye’yi bölmek, parçalamak için örgüt kuran, bu amaçla emperyalist ABD ve AB ile işbirliği içinde askerimize, masum vatandaşımıza kurşun sıkan hain ve alçak PKK’yı “ÖZGÜRLÜK SAVAŞÇILARI” gibi gösterme faaliyetlerinin bir parçası mıydı bu ziyaret?

CHP’Yİ AKP’LİLEŞTİRME GAYRETİNİN SONUCUNDA BU GERÇEKLEŞMİŞ VE ARTIK CHP AKP’LİLEŞMİŞ MİYDİ? ARTIK BİZİM CHP’MİZ ABD’NİN EMİRLERİNİ YERİNE GETİREN, PKK’YI LEGALLEŞTİRMEK İÇİN UĞRAŞAN, “DEMOKRASİ, BARIŞ, ÖZGÜRLÜK” MASKESİNE BÜRÜNEREK ÜLKEMİ PARÇALAMAYI HEDEFLEMİŞ BİR HAREKETİN İÇİNDE MİYDİ?

ATATÜRK YUNANLA MASAYA OTURMUŞ VE BARIŞI MI TARTIŞMIŞTI? ECEVİT RUMLARA, YAPTIKLARI MEZALİM İÇİN HOŞGÖRÜ MÜ GÖSTERMİŞTİ?

HAYIR !

BİNLERCE KEZ HAYIR!…

VATAN TEHLİKEYE DÜŞTÜĞÜNDE GERÇEK LİDERLER DÜŞMANLARIYLA ASLA TARTIŞMADILAR, ASLA ONLARIN MEZARLARINI ZİYARET ETMEDİLER; AKSİNE HEPSİNİN MEZARINI HAZIRLAYIP, ONLARI GÖMDÜLER!

images

YA ŞİMDİ? UMUDUMUZ KILIÇDAROĞLU, BÖLÜCÜBAŞI APO’YA ALENEN DESTEK VEREN BİR PKK’LININ MEZARINI ZİYARET EDİYOR. NİÇİN? GURBET ELDE YAPAYALNIZ GÖMÜLMÜŞ GARİBAN BİR “SANATÇI” OLDUĞU İÇİN Mİ? HİÇ İNANDIRICI DEĞİL…

BU ZİYARETLE ACABA HANGİ OYLAR HEDEFLENİYOR? G.DOĞU ANADOLU’DA YAŞAYAN KÜRT KÖKENLİ VATANDAŞLARIMIZIN OYLARI MI, YOKSA PKK’LILARIN OYLARI MI? CHP’NİN BÖLÜCÜ ŞEREFSİZLERİN OYLARINA İHTİYACI YOK…OLAMAZ ZATEN!!!!

O HALDE?

O HALDE CHP’DE EKSEN NEREYE DOĞRU KAYIYOR?

BU KORKUNÇ BİR ŞÜPHE…

BU DAYANILMAZ BİR ACI…

BU BİZLER İÇİN ÖLÜM DEMEK…

BU BİZLER İÇİN YIKIM DEMEK…

BU, CHP İŞGAL ALTINDA DEMEK…

BEN BUNA İNANMAK İSTEMİYORUM VE CHP’DEN ÇOK NET AÇIKLAMA BEKLİYORUM. AKSİ TAKTİRDE MİLYONLARCA VATANSEVER, MÜCADELEMİZİ BAŞKA MECRALARDA SÜRDÜRMEK ZORUNDA KALACAĞIZ, BU ÇOK AÇIK!…

Uğur GÖRGÜLÜ
22 Kasım 2010 – Antalya

Etiketler

Twitterda PaylaşBu Yazıyı Twitter'da Paylaş Facebookda PaylaşBu Yazıyı Facebook'da Paylaş

"KEMAL KILIÇDAROĞLU NEREYE KOŞUYOR?" için 2 yorum yapılmış.

  1. Yazını dikkatle okudum. Son derece duygusal bir yazı olduğunu itiraf etmeliyim. Fakat bence kaygıların yersiz Uğur. Çünkü Ahmet Kaya bence çok ciddiye alınacak bir şahıs değil, hatta yaptığı müzik de sanatsal açıdan beş para etmez. Mektep medrese görmemiş, sokaklardan gelmiş bir şekilde sol camia içinde kendine yer edinmeye çalışmış bir gariban, seni bu denli neden kaygılandırıyor, onu da anlayamadım. Bir şekilde bu şahıs sol söylemlerin modası geçince ekmek parası için tarikatlara daha sonra da PKK’ya yanaşmış ve o kitleye hitap eden hareketler içine girmiştir. Bu sayede zaman içinde önce detone ses dinlemeye meraklı solculara, daha sonra ezik tarikatçılara (Recep de pek sever kendilerini ve Jet Fadıl da)ve en nihayet PKK’lı hainlere ve kürt milliyetçilerine yaranmaya çalışmıştır. Belli değerleri oturtamamış ancak Etiler’de oturmaya, jeeplerde gezmeye alışmış bir adamdan daha ne bekliyordun. Ahmet Kaya gibi bir yığın sanatçı müsveddesi, bu cahil ve sürü psikolojisindeki insanları (eski azılı solcular da buna dahil) yıllardır sömürmüşlerdir. Kronik detone Zülfü Livaneli, diksiyon özürlü Genco Erkal böyle solcu ayağından yıllardır sömürmedi mi bu halkı? Kılıçdaroğlu Diyarbakır ve Urfa ziyareti öncesi Ahmet Kaya’nın mezarını ziyaret ederek bence Kürt kökenli vatandaşlarımıza bir jest yapmak istemiştir. Eh serde de hafif solculuk var, belki de sempati bile besliyor olabilir. Fakat Türkiye gibi az gelişmiş bir ülkede Ahmet Kaya’nın hayran sayısı da fazladır. Çünkü adam her nabza göre şerbet vermeyi bilmiştir. SOL+YOBAZ+KÜRT hayran kitlesi azımsanacak bir sayı değildir. Sözün özü bunlar politik tribünlere oynamalar. Recep Bey de bunu çok yapıyor. Bizim halkımız bu tip politikadan anlıyor maalesef. BKZ: RTE ve 8 yıllık iktidarı.

  2. Yılmaz Güney de daha sonraları kürtçülük yapmıştı. Kemal Kılıçdaroğlu herkesi kucaklayayım derken garanti oylarını tehlikeye sokuyor.

Bir cevap yazın

  • Kullanıcı Girişi

    Kullanıcı Girişi
  • Anlık Ziyaretçi Sayımız


    Yandex.Metrica
  • Arşiv