Bir Mühendisin Notları

Anasayfa » Politika » ŞU KAHROLASI BÖLÜNMÜŞLÜK

ŞU KAHROLASI BÖLÜNMÜŞLÜK

admin 12 Mayıs 2010 875 Kez Okunmuş 2 Yorum

imagesCASPDGHJTürkiye’nin aydınlıktan, çağdaşlıktan yana Kemalist ilkeleri benimsemiş, din istismarından medet ummayan tam bağımsızlıkçı cenahında bölünme tam gaz devam ediyor:

Rahşan Ecevit, DSP’nin artık Bülent Ecevit’in düşüncelerini yansıtmadığından söz ederek DSHP’yi kurdu ve bu yeni kurulan partinin başına kısa bir süreliğine gazeteci Hulki CEVİZOĞLU geçtiyse de şimdilerde emaneti asıl sahibine teslim etti. Seçimlerde bu yeni partinin ne yapacağını göreceğiz.

Gazeteci Tuncay ÖZKAN, Ergenekon sanığı olarak içerde tutulduğu sıralarda Yeni Parti’nin genel başkanı seçildi. Bu partinin kuruluşunda Mümtaz Soysal Hoca’nın Bağımsız Cumhuriyet Partisi adlı tabelâ partisinin katkısı çok olmuştu. Sonra ne oldu bilmiyorum bu 2 parti yine ayrı ayrı yollarına devam etme kararı aldılar. Neyi paylaşamadılar o bir muamma her zamanki gibi.

Eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Yaşar Okuyan Hür Parti adlı bir parti kurdu. Ancak genel seçimlerde CHP ile işbirliği yaptı, sonrasında da HYP ile bir araya geldi. Yaşar Okuyan  son olarak Yeni Parti ile birlikte görülmekteydi. Bir ara Kanalbiz’de program yapıyordu; ancak Kanalbiz’in kapanmasından sonra şimdilerde ne yapıyor bilemiyorum.

Osman Pamukoğlu 1993 yılında PKK terör örgütüne karşı son derece başarılı operasyonlar düzenleyen bir komutandı. Emekli olduktan bir süre sonra HEPAR’ı kurdu ve televizyonlardaki konuşmalarından anladığım kadarıyla halkın kendilerine tek başlarına iktidara getirecek kadar güvendiğini söylüyor.

Eski anayasa mahkemesi başkanı Yekta Güngör Özden ve Vural Savaş da parti kurma kervanına Cumhuriyetçi Demokrasi Partisi’ni kurarak katılmışlardı. Ancak şimdilerde bu 2 eski hukukçumuz partilerinde değiller ve bu parti için de tabelâ partisi tanımlaması yapmak sanırım yanlış olmayacak…

Sadettin Tantan ANAP döneminin içişleri bakanlarından, bence vatansever bir insan. O da Yurt Partisi adlı bir partinin genel başkanı… Ama ben daha bu partinin girdiği seçimlerde ne bir başarı kazandığını gördüm ne de ses getiren herhangi bir etkinliğini…

AKP’de ne işi olduğunu hiçbir zaman anlayamadığım Abdüllatif ŞENER bildiğiniz gibi 2 yılı aşkın bir süre önce kurucusu olduğu bu partiden ayrıldı ve Türkiye Partisi adında yeni bir parti kurdu. AKP’ye karşı şiddetli eleştiriler yapmasına karşın onun ABD tarafından AKP yerine ikame edilecek yeni parti olduğu söyleniyor…

Listeye en son eklenen Şişli Belediye Başkanı Mustafa SARIGÜL. Türkiye Değişim Hareketi tüm Türkiye’de bir anda örgütleniverdi. Nereden buldular bu kadar parayı o bir muamma. Ancak, bu benim fikrim tabi ama, ben onun Fethullah GÜLEN tarafından vatansever cenah içine sokulmaya çalışılan bir Truva atı olduğu düşüncesindeyim.

Maoist çizgisini zaman içinde değiştirip şimdilerde kalpaklı bir Kemalist olan Doğu Perinçek’in İşçi Partisi de bugüne dek girdiği tüm genel seçimlerde tıpkı Yurt Partisi gibi %1’i bile bulamayan oylar aldı.

Tabi bu arada CHP ve MHP gibi kitle partilerini de anmak gerek. 12 Eylül 1980 öncesinin düşman kardeşlerinin bugün neredeyse aynı çizgiye gelmesi çoğumuza çok büyük bir çelişki gibi gelebilir. Ancak, 12 Eylül öncesi emperyalist güçlerin oyunu sağ-sol ayrımcılığı üzerine yoğunlaşmışken, 2000’lerde temel yapısı aynı kalan bu ayrışımcı politika etnik ve siyasal 2 eksene yayılmıştı. Türk-Kürt ve Laik-Antilaik bölünmesi. 1980 öncesi CHP solda, MHP de sağ kulvarda siyaset yapan partiler olarak yaftalandığından o zamanki yapıya göre birbirine düşman bu partiler, ayrımcılık nedenleri başka alanlara kaydırılınca ister istemez Atatürk ilkelerinin çevresinde birleştiler ve Amerikan emperyalizminin maşası AKP’ye karşı aynı cephede yer aldılar.

AKP’nin ağbabası MNP-MSP-RP-FP çizgisindeki İslam sömürgenlerinin en sonuncusu SP ve Amerikan emperyalizminin Türkiye’de yerleşiklik kazanmasının baş sorumlusu DP’nin de şimdilerde AKP karşıtı olmaları, onların da yukarıda saydığımız partilerle aynı cephede yer almasına yol açıyor ama nedense benim içime özellikle SP’li dinciler hiç sinmiyor…Kendimi bu parti temsilcileriyle yan yana düşünemiyorum bile. Tabi ülkenin sanayileşmesini, ekonomimizin bağımsızlaşmasını izledikleri Amerikancı politikalarla yok eden, dışa bağımlılaştıran DP ile de…

Terör örgütü PKK’ya terör örgütü diyemeyen SHP, ÖDP, TKP gibi partileri, AKP’ye karşı politikalarına rağmen bu kategoride değerlendirmek benim açımdan mümkün değil; zira bölücü başı apo ile birlikte hareket eden, onlara sempati ile bakan hatta önceki kötü tecrübeye karşın hâlâ PKK’nın legal uzantısı parti ile seçim işbirliği yapan bu partilerin tam bağımsızlıktan yana milli politikalar üreteceklerini düşünmek sanırım biraz fazla hayalcilik olacaktır.

Şimdi gelelim toplumun kanaat önderlerine:

Erdal Sarızeybek,  kurduğu düşünce kulübü vasıtasıyla kendisini ekrana çıkarma cesareti gösteren tv kanallarında, ya da yaptığı yurt gezilerinde fikirlerini insanlara anlatmaya çalışan bir başka asker. Bildiğim kadarıyla onun  ayrı bir parti kuracağına yönelik bir haber şimdilik gazetelere yansımış değil.

Nihat Genç  benim en sevdiğim yazarlardan biri. Gerçekleri onun kadar yalın ve öykülendirerek anlatan birini görmedim. O bir cesur yürek, o bir Karadeniz delikanlısı. O halkına aşık biri ve bulduğu her olanakta iktidara veryansın etmekte onun eline kimsenin su dökemeyeceğini düşünüyorum.

Süheyl Batum da önemli bir isim. Özellikle Atatürkçü duruşundan taviz vermeyen tarzı ve anayasa hukuku üzerindeki bilgisi ile Kemalist kesimin vazgeçilmezlerinden.

Bu listeyi uzatmak, başka örnekler vermek mümkün. Sanırım ne demek istediğim anlaşıldı.

Peki diğer cenaha bakalım, kimler var? Bir tek AKP…

Bu dağınıklığın, bölünmüşlüğün, parça pinçikliğin nedeni ne peki? Neden bu parti ve kişiler, hatta birçok sivil toplum örgütü tek çatı altında birleşip AKP’nin karşısında ciddi bir alternatif oluşturamıyorlar?

Ben nedenini söyleyeyim:

Küçük olsun benim olsun; Ben daha iyisini biliyorum, onlar hatalı; O bir zamanlar şöyle şöyle demişti; Küstüm ben liderime, bana ne ben de liderim aslında ben de parti kurarım….vs. İşte biz bu nedenle seçim zamanı elimizde mühür küçük odaya girdiğimizde hâlâ “Ya sevdiğim şu adam şu partide, ama şu da burada, ama onlar barajı geçemez, gönlüm elvermiyor ama yine şuna mı versem, yoksa şu yeni kurulan partiye mi” kararsızlığındayız. Bu adamların bencillikleri, kaprisleri, ben bilirimcilikleri, kaf dağındaki burunları nedeniyle yıllardır iktidar yüzü göremiyoruz.

Bu ayrımcılık, bu bölünmüşlük devam ettiği müddetçe de iktidar olma hevesimizi daha çoook ertelemek zorunda kalacağız.
12 Mayıs 2010 Samsun

Twitterda PaylaşBu Yazıyı Twitter'da Paylaş Facebookda PaylaşBu Yazıyı Facebook'da Paylaş

"ŞU KAHROLASI BÖLÜNMÜŞLÜK" için 2 yorum yapılmış.

 1. MBH MİLLİ BİRLİK , MİLLİ CEPHE , MİLLİ İKTİDAR
  Milli Birlik Hareketi MBH emperyalizme ve işbirlikcilerine karşı milli cephe hareketedir .
  MBH dört eğimden tüm milli güçleri tek bir cephe de toplanmaya çağırıyor .

  Çağrımız Yüce Türk Milletinedir .

  Benim olsun küçük olsun anlayışlarına karşıdır ve MBH benim olsun küçük olsun bir parti kurma girişimi değildir ve olmayacaktır .

  MBH Milli İktidar , Milli Birlik , Milli Meclis , Milli Ordu … Milli Ekonomi yolunda , milli bir birlik hareketi olarak doğmuş ve bu yolunda sarsılmadan , hiç bir pazarlığa girmeden yoluna devam etmiş ve edecektir .

  MBH bir siyasi partinin koltuk altına sığmayacak kadar büyük bir davanın ve birliğin hareketedir .

  Milli Birlik Hareketi’ni kendi gündemlerine cekebileceklerini bekliyenler büyük bir yanılgı içindedir .

  MBH gündemini yönetimi ve teşkilatı belirler .

  MBH yurt da ve yurt dışında hızla örgütlenme faliyetlerine devam ediyor . Girişim ve örgütlenme faliyetimiz kısa sürede tüm milli güçller de cevabını bulmuştur.

  MBH işbirlikci oligarşiye karşı tüm milli güçlerle milli bir cephenin örgütlenmesi için yola çıktı .

  Çağrımız Yüce Türk Milletinedir .

  Sağ , sol ve etnik köken ayrımı yapmadan , bu vatan bizim diyen vatanseverler birleşecek ve milli cephe kurulacaktır .

  Hareketemiz hakkında yalan , yanlış ve art niyetli veya değil , bir karalama kampanyası yürütenleri kınıyoruz .

  MBH çıktığı yolda Milli Cephe ve Milli İktidar yolunda sarsılmadan yürüyecektir .

  İşbirlikci oligarşi ve yandaşları , milli güçleri bölen , benim olsun küçük olsun diyen , iyi veya art niyetli olanların rahatsızlığını anlıyoruz .

  MBH Türk Milletinin kurtuluşunu MİLLİ CEPHE ‘ de görmektedir .

  MBH ülkemizin bu durumunda tek alternatifdir.

  Milli Birlik , Milli İktidar yolunda kararlı yürüyüşümüz devam edecektir .

  Yüce Türk Milleti Birleşiniz .

  Milli Güçler Birleşiniz .

  Yaşasın Milli Birlik .

  Yaşasın Milli iktidar .

  Milli Birlik Hareketi

 2. AVRUPA MÍLLÍ BÍRLÍK HAREKETÍ’nin
  YÜCE TÜRK MİLLETİ’ne DUYURUSU

  MÍLLÍ BÍRLÍK HAREKETÍ (MBH)

  Cumhuriyetimizi kurtarmak ve gelecek kuşaklara ulaştırmak azminde olanların,
  Türkiye’yi VATAN kabul edenlerin, „bahis konusu VATAN ise, gerisi teferruattır!“
  diyenlerin hareketidir.

  MÍLLÍ BÍRLÍK HAREKETÍ (MBH)
  bir MİLLİ CEPHE HAREKETİDİR .
  Partili partisiz bütün vatanseverlerin güç birliğidir,
  Siyasal, etnik, din veya mezheb ayrımı tanımaz.

  H E D E F L E R Í M Í Z:

  – Yurdumuzun işgaline son vermek !

  – Atatürk devrimlerini tamamlayarak ülkemizi çağdaş uygarlık
  düzeyine çıkaracak bir hükümeti iktidara taşımak!

  – Türk vatandaşlarına, hak ettikleri refah ve güven içinde onurlu bir
  yaşam sağlamak.

  Y Ö N T E M Í M Í Z :

  – Bütün milli güçler , günlük iş hayatlarındaki faaliyet ve
  davranışlarını koordine bir şekilde yönlendirerek, işgalci ve
  işbirlikçilerinin rant sağlamalarını önlemek, işbirlikçilerin
  kanunlarını, „örgütlü sivil milli güç birliği “ ıle işlev dışı bırakmak.

  – Sivil toplum kuruluşları, muhalefet partileri,
  sendikalar, meslek odaları ve üniversitelerin demokratik
  direnmesine toplumun her kesiminden destek sağlamak.

  – Henüz var olan demokratik ve bağımsız medyaya destek vermek.

  – Hayatın her alanında milli direnişi örgütlemek.

  – Milli Birlik Hareketi, her türlü şiddete karşıdır.

  Ç A L I Ş M A T A R Z I M I Z

  – Türkiye’nin her yerleşim noktasında bir “Milli Birlik Hareketi”
  örgütlenmesini kurulması hedeflenmiştir.

  Biz yurt dışında bulunan MBH girişimcileri olarak ÇAĞIRIYORUZ !

  Avrupa ve diğer yurt dışında bulunan tüm milli güçleri birleşmeye ,

  Tüm ülkelerde MİLLİ CEPHE harekitinin MBH’ın örgütlenmesine ,

  Ülkemiz de yürütülen milli mücadeleyle koordinelı bir şekilde çalışmaya ,

  Türk vatandaşlarının bulundğu her ülkede milli birlik kurultayları ve yönetimlerini oluşturmaya ,

  Yurt dışında ki tüm milli güçleri tek bir çatıda toplanmaya çağırıyoruz .

  K A Y N A K L A R I M I Z

  “ Mutaç olduğumuz kudret, damarlarımızdaki asil kanda mevcuttur !”

  Bildiğiniz gibi, ülkemiz tam bir işgal altındadır. AKP-hükümeti, ülkemizi dış işgalcilere teslim etmektedir ve efendilerinin desteği ile önemli ölçüde de gerçekleştirmiştir. Türkiye’de artık hiçbir sınır ve hukuk tanımayan, dış güdümlü bir diktatörlük vardır.

  Dış güçlerin hükümetimize verdiği ve hükümetimizin kişisel çıkar karşılığı üstlendiği görev:
  Türk halkını ve Türkiye Cumhuriyetini parçamak ve yok etmektir.

  Bu görevin alt basamakları şunlardır:

  – Türk milletini etnik, dini, mezhepsel, ideolojik ayrışmaya götürerek, Yugoslavya tipi bir iç savaşa götürmek ve bölünmeye hazırlamak,

  – Türk ekonomisinin bütün işletmelerini yabancılara teslim ederek, Türk varlığının temellerini çökertmek ve ülkemizi paylaşıma hazırlamak.

  – Ulusal medyayı, politikacıları ve yazarları toplama kamplarına hapsederek, işgali kolaylaştırmak ve mümkün kılmak,

  – Bağımsız hukuku ve Türk Silahlı kuvvetlerini diktatörlüğün hizmetine sunmak.

  – Eğitimi bilimden uzaklaştırmak ve ortaçağ düzeyine indirgemek.

  – Anadolu’da, Suudi Arabistan misali, insan ve kadın haklarının olmadığı, kendini savunma bilincinden yoksun bir köle cemaati yaratmak.

  Biz, köle olmamak için Çanakkale’de, Ínönü’de, Sakarya’da ve Anafartalar’da bir milyondan fazla gencimizi feda ederek onurlu Türkiye Cumhuriyetimizi kurduk ve 90 sene savunduk.

  1922 ye kadar, düşmanlar askeri işgal olarak gelmişlerdi ve biz onları askeri olarak yendik. 1950 sonrasında aynı düşmanlar ülkemize „dost“ postu altında girdiler ve Türk halkı bunu maalesef çok geç fark etti.

  „..Zorla ve hile ile Ülkemizin bütün kaleleri zaptedilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiştir. … Yurdumuzu yönetenler, bilinçsizlik, alçaklık ve ihanet içindedirler ve işgalciler ile ortak olmuşlar.“ „Bu durum ve şartlar içinde bile görevimiz, Türk bağımsızlığını ve Türkiye Cumhuriyeti’ni kurtarmaktır“ !

  Milli Birlik Hareketi, bu görevin altına elini koymak isteyenlerin hareketidir. Türkiye’ nin her yerinden katılım aldık ve almaktayız. Birçok şehir ve beldede organizasyonlar oluştu. Siz de katılmak istiyorsanız, aşağıdaki adres veya telefonlara başvurunuz,

  VATAN SÍZÍ BUGÜN GÖREVE BEKLÍYOR!

  MİLLİ BİRLİK HAREKETİ AVRUPA GİRİŞİMCİLERİ .

  ***

  MİlLİ BİRLİK HAREKETİ TÜRKİYE

  Metin GENÇ
  Büklüm Sok.22/13 Kavaklıdere-Ankara
  TEL:0.312.425 12 14 ; FAX:0.312.425 12 15 ; Gsm:0.532.342 18 31
  akvilvakfi@yahoo.com

  ***

  MİlLİ BİRLİK HAREKETİ AVRUPA

  ORHAN ÖZKARACA

  Avrupa Telefon 00 33 689 75 96 83

  Türkiye Telefon 0532 791 45 30

  anafororg@gmail.com

  NOT

  TOPLANTIYA SUNULACAK TASLAK METİNDİR
  GÖRÜŞLERİNİZİ EN SON 20 MAYIS 2010 TARİHİNE KADAR İLETEBİLİRSİNİZ .

  GİRİŞİMCİLER 23 MAYIS PAZAR GÜNÜ FRANSA’NIN PARİS ŞEHRİNDE TOPLANACAKTIR . TOPLANTIYA ÇAĞRILI OLANLAR KATILACAKTIR .

  MILLI HABER AJANSI UYE OLMAK ICIN
  ASAGIDAKI MAIL ADRESINE BOS BIR MAIL GONDERIN

  MilliHaberAjansi-subscribe@yahoogroupes.fr

  Turkiye’nin anti emperyalist gucleri, http://WWW.ANAFOR.ORG

  http://www.solbirlik.net
  http://www.ulusalcephe.net
  http://www.ulusalodak.net
  http://www.toplumsalgucbirligi.org.tr
  http://www.add-paris.com
  http://www.cenanbicakci.com
  http://www.radioloji.com
  http://www.demokratikkitleorgutleribirligi.com
  http://www.kitlecizgisi.com
  http://www.halkcephesi.net
  http://www.akilcagi.com
  http://www.seyhbedreddin.org
  http://www.solbirlik.net
  http://www.samsun24.com
  http://www.hukukcumhuriyeti.org
  http://www.nobetteyiz.org
  http://www.hayditurkiye.org
  http://www.cumhuriyetcocuklari.net
  http://www.MilliHaberAjansi.com
  http://www.halkcephesi.com
  http://www.halkcephesi.net
  http://www.karadenizgundem.com
  http://www.halkcephesi.org
  http://www.soldash.org
  http://www.antalyabirlik.org
  http://www.aydinbirlik.org
  http://www.bagimsizturkiye.net
  http://www.didimbirlik.org
  http://www.edirnebirlik.org
  http://www.istanbulbirlik.org
  http://www.izmirbirlik.org
  http://www.ankarabirlik.org
  http://www.eskisehirbirlik.org
  http://www.muglabirlik.org
  http://www.balikesirbirlik.org
  http://www.denizlibirlik.org
  http://www.afyonbirlik.org
  http://www.turkpolitika.com
  http://www.kutahyabirlik.org
  http://www.karabukbirlik.org
  http://www.halkcephesi.com
  http://www.halkcephesi.org
  http://www.simalyildizi.net
  http://www.hasanhuseyindemirel.com
  http://www.turkcelil.com
  http://www.ulusalgundem.net
  http://www.dnm-ler.com
  http://www.kemalistsosyalistler.org
  http://www.AtaturkGunlugu.com
  http://www.AtaturkToday.com
  http://www.Ataturkculuk.net

Bir cevap yazın

 • Kullanıcı Girişi

  Kullanıcı Girişi
 • Anlık Ziyaretçi Sayımız


  Yandex.Metrica
 • Arşiv