Belediye seçimlerinin üzerinden neredeyse 7 ay geçti, İstanbul seçimlerinin üzerinden ise 4 aydan fazla. Balık hafızalı olduğumuz için unuttuk tabi. Millet İttifakının adayları, özellikle de İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı, adaylık süresi boyunca bulunduğu her ortamda, 25 yıldır iktidarda olan AKAPE’li belediyelerin yaptığı hukuksuzlukları, yolsuzlukları tespit edip, İstanbul halkının hakkını yandaşlara yedirmeyeceğini ve bu hırsızlardan yargı önünde hesap soracağını belirtmişti.

Sayın İmamoğlu, tribünlere oynamaktan, yurtiçi ve yurtdışı seyahatlerinden ve çalıştaylardan bulduğu boş zamanlarda, gerçekten birşeyler yaptı şimdi hakkını yemeyelim. Otomobilleri alana topladı, yandaş cemaatlere ödenen haraçları kesti falan da bunlardan hesap soruldu mu bilmiyorduk.

Şimdi CCTV’de Çağlar CİLARA’nın programında Av. Uğur Poyraz’ı dinliyorum; bugüne kadar daha adliyeye intikal etmiş bir yolsuzluk dosyası yokmuş! Sadece İstanbul Belediye’sinde değil, CHP’nin kazandığı diğer tüm belediyelerde de böyle bir tavır, böyle bir çalışma gözlenmiyor. Zaten “Biz kimsenin ekmeğiyle oynamayacağız, kimseyi işten çıkarmayacağız” demekle, yolsuzluklara karşı mücadele edeceğiz söylemi çelişmiyor mu?

YAHU ORTADA BİR YOLSUZLUK VARSA, BU YOLSUZLUĞU ÖNCEKİ KADROLAR YAPMIŞTIR. SEN O KADROLARLA ÇALIŞMAYA DEVAM EDERSEN YOLSUZLUĞA ORTAK OLMUŞ OLMUYOR MUSUN? MİLLETİ OY ALANA KADAR GAZLAYIP, BAŞKAN SEÇİLDİKTEN SONRA DA ROMANTİK SÖYLEMLERLE KANDIRMIŞ OLMUYOR MUSUN? ESKİ KADROLARLA SEN O YOLSUZLUKLARA AİT BELGELERİ NASIL TOPLAYABİLİRSİN?

Sayın İmamoğlu bırak artık ŞOV yapmayı da, şu AKAPE’li kadroları süratle tasfiye edip, liyakat esasına dayalı olarak tertemiz kadroları görevlendir ve tespit edebildiğin tüm yolsuzlukları Uğur Poyraz gibi, Ömer F. Eminağaoğlu gibi dürüst, namuslu hukukçuların başkanlığında kurulacak hukuk kurulları vasıtasıyla adaletin önüne çıkar.

Efendim, Man adasıyla ilgili açık seçik belgelenmiş yolsuzluk dosyaları için bile mahkeme Kılıçdaroğlu’nu ceza ödemeye mahkûm etti. O nedenle belediyeler çok sağlam kanıtlar olmadıkça mahkemeye başvurmaya çekiniyorlar abuk subukluğundan da kendinizi kurtarın!

Siz üzerinize düşeni yapın ve yerli ve yabancı tüm basını haberdar ederek,  kamuoyu oluşturarak ve gerçekten de apaçık, kimsenin itiraz edemeyeceği şekilde belgelenmiş yolsuzlukları mahkemeye taşıyın.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’na Man Adası Davasında 359 Bin TL Tazminat Cezası

Yani demek istediğim ipe un sermeyi bir bırakın da, öncelikle şu verdiğiniz sözleri bir tutun. En azından üzerinize düşeni yapın.  Görelim bakalım ciddiyetinizi, kararlılığınızı!

Ha eğer mahkemeler gak guk eder ve yolsuzlukları ört-bas etme eğiliminde olurlarsa bu artık onların sorunu olur! O zaman sizler de, bu taraflı yaklaşımları, yapılan hukuksuzlukları elinizdeki tüm olanakları kullanarak büyük bir zevkle kamuoyuna duyurun. Hukukun nasıl siyasallaştığını, kimleri koruduğunu insanların gözüne gözüne sokun ki halk görsün kimin ne olduğunu!

Şimdi geldik zurnanın zırt dediği yere. Sizce CHP’li belediyeler bunu yapar mı? Bence hayır, çünkü tüm parlak laflar, verilen sözler seçimleri kazanana kadardı. Hatırlasanıza dervişin zikri “Devr-i sabık yaratmayacağız” idi.

Anlaşılan yapacakları en büyük “eylem”, CHP’li Belediye Başkanları Çalıştayı olacak. Zaten bilirsiniz sosyaldemokratların yaptığı en iyi şey Kurultaydı, şimdi buna bir de Çalıştay eklendi…

 

Uğur GÖRGÜLÜ

22 Kasım 2019 – Jvari  (Gürcistan)