Bir Mühendisin Notları

Anasayfa » Tarih » IV. MURAT ve EMİR-İ KÛN REZİLLİĞİ

IV. MURAT ve EMİR-İ KÛN REZİLLİĞİ

admin 27 Haziran 2016 20.835 Kez Okunmuş 27 Yorum

4.-muratŞu, Osmanlı’yı ATA’sı olarak gören cahil sürüye gerçekten acıyorum. Daha önce de yazmıştım bir kez daha tekrarlayayım; Kim kimi atası, ecdadı, babası olarak kabul ederse etsin, Türk’ü aşağılayan, küçük gören bir hânedan asla benim atam olamaz. Bu kadar net!(https://muhendisguncesi.com/osmanli-turk-mudur/)

Bu işin bir de başka bir yönü var. “OSMANLI’DA EŞCİNSELLİK” adlı yazımda uzun uzadıya bahsettim. (https://muhendisguncesi.com/osmanlida-escinsellik/) Bahsettim bahsetmesine de okuyan neresiyle okuyorsa artık, karşıma geçip o yarım aklıyla hâlâ Osmanlı seviciliği yapmıyor mu gerçekten sinirleniyorum ama.

Yüce Allah Yunus suresinde çok açık bir şekilde “Aklını kullanmayanlar üzerine pislik yağdıracağını” beyan ediyor. Şu son 30 yılda bu topraklarda yaşayan insanlarının başına gelen felâketler düşünüldüğünde yukarıdaki Tanrısal beyyinenin, İslâm’ın kutsal kitabına teslim olduğu iddiasındaki geniş halk kesimleri tarafından ne kadar da dikkate alındığı açıkça görünmektedir.

Osmanlı; sırf koltuk hırsıyla tarihin en kanlı, en vahşi cinayetlerini işleyen, doğru dürüst bir aile hayatı olmayan, kendi oğlunu, kardeşlerini gözünü kırpmadan öldürecek kadar ruh hastası katillerin hüküm sürdüğü ve halife unvanına rağmen İSLÂM’ı TAMAMİYLE KATLETMİŞ, İHANET ETMİŞ, İSLÂM’ın YERLERDE SÜRÜNEN BUGÜNKÜ EMEVÎ VERSİYONUNU ALABİLDİĞİNCE GELİŞTİRİP, AKILCILIKTAN ve BİLİMDEN UZAKLAŞTIRMIŞ ZEVK ve SEFA DÜŞKÜNÜ SAPIK BİR HANEDANDIR.

Bunu bir aşağılama vasıtası olarak söylemiyorum. Bu salt bir gerçek.

Örneğin Osmanlı’nın en karmaşık döneminde başa geçirilen IV. Murat’ın hayatına bir göz atalım isterseniz:

DÖRDÜNCÜ MURAT BAŞA GETİRİLİYOR

Efendim dediğimiz gibi Osmanlının en karmaşık dönemidir. Bir yığın yeniçeri ayaklanması sonucu, Genç Osman tahta indirilip ırzına geçildikten ve işkenceden sonra öldürülmüş, yerine Deli Mustafa getirilmişti. Fakat kısa süre sonra tam anlamıyla deli olduğu anlaşılınca, bir saray manevrasıyla indirilip yerine 12 yaşındaki Dördüncü Murat oturtulmuştur. Ancak asıl ve fiilî padişah, tarihin İkinci Hürrem’i kabul edilen anası Kösem ve Boşnak asıllı damadı Sadrazam Topal Recep’ dir.

kösem-sultan-dizisi-ne-zamanKösem, yavaş yavaş ergenleşen Sultan’ın küçük ve toy olduğunu, eğer “hareme” sokulup kadınlarla iç içe yaşarsa aklını çelip onu kendilerine karşı kışkırtacaklarını düşündüğünden, ilk ergenlik yıllarından itibaren kadınlarla ilişki kurmasını engellemiş ve yerine içki âlemleri eşliğinde taze yakışıklı ve genç “oğlanlar” getirtmiş, cinsel ihtiyaçlarını onlarla gidermesini sağlamıştır.

Bu şartlarda büyütülen Murat, bu sapık yaşam tarzına alışmış, bir daha bırakmadan ölünceye kadar sürdürmüştür.

Öyle ki bu kez Kösem, oğlu zürriyetsiz kalmasın diye bin türlü dolapla kadınlarla yatmasını sağlamaya çalışmıştır.

Kadere bakın ki, bu işleri gönülsüzce ve bir angarya gibi yapan Murat’ın doğan hiçbir çocuğu yaşamıyordu.

Sanki ilâhî kudret böyle bir sapığın soyunun sürmesini istemiyor gibiydi.

Genç Osman

Genç Osman

Yirmili yaşa gelen Murat, Ağabeyi Osman’a yapılanları unutmayıp zamanı gelince intikamını almaya yemin etmişti. Yerini sağlamlaştırıp saltanat gücünü tamamen ele geçirince, ilk işi onca zaman iğrenç oyunlarına katlandığı Topal Recep ve adamlarını öldürtür. Sonra da Deli İbrahim hariç bütün kardeşlerini boğdurup Osmanlı Tarihinin en kanlı dönemini başlattı.

Bir ara anadan da kardeşi olan Deli İbrahim’i de öldürmeyi düşünmüş, ancak Kösem tahtın vârissiz kalacağını söyleyerek bu fikrinden caydırdı.
.
O sırada İran’a sefere çıkmak gerekti.

REVAN VALİSİ YUSUF

Ordunun başında Revan kalesine dayanan Sultan, birkaç top atışından sonra Revan’ın İranlı Valisi, savaşa gerek bırakmadan, Sultana sığınır ve şehri Osmanlı’ya teslim eder. Hemen Sünnî mezhebine geçirilip Tahmasb olan adı da Yusuf olarak değiştirilir.

Kendisi gibi “oğlancı” olan Yusuf’tan çok hoşlanan Sultan, ikramiye olarak onu önce Halep’e vali gönderir, fakat dayanamaz, 2–3 ay sonra da İstanbul’a getirtir.

Zevk ve sefa âlemlerinde profesyonel olan Yusuf, hemen kolları sıvar, padişaha hayal bile edemeyeceği zevk ve sefa geceleri düzenleme işini ele alır.

OĞLANLAR DEFTERE KAYDEDİLİYOR

Yusuf, bu işi o kadar ileri götürür ki, saraydaki mevcut “oğlanlar” artık heyecan ve tat vermez olmaya başlayınca, yeni oğlanlar bulmak gerektiğine karar verip aramaya koyulur.

Düzenli aralıklarla çarşıları dolaşarak esnafı gezer. Gözüne kestirdiği parlak, yakışıklı, tüysüz esnaf çırakları olan sübyanları bir deftere kaydeder. Zamanı ve sırası geldikçe zaptiyeler gönderip zorla alınan çocukları Sultan’a ikrâm eder.

Durum öyle iğrenç bir hal alır ki, Yusuf’un çarşıya çıktığın gören esnaf:

—Çırakları saklayın, “Emir-i Kûn” gene çarşıya çıkmış.

diye, birbirine haber uçurmaya başlar; böylece herkes kendi imkânınca çocukları saklamaya çalışırdı.

EMİR-İ KÛN NEDİR?

“Emir”:Bildiğimiz “emir”,yani “amir” demek.
”Kûn”: (iğrenç ama yazmak zorundayız), Farsça “göt” demek.(Bu kelime Kürtçe’de de “qun” dur)
Yani, İstanbul halkı Yusuf’u, “padişaha oğlan (göt) temininden sorumlu amir” olarak adlandırıp tanıtmıştı.

EMİRGÂN

“Emir-i Kun” dillerde dolaşa dolaşa zaman içinde “Emirguna” ve nihayet (günümüze kadar gelen) “Emirgân” olarak telaffuz edilmeye başlandı.

İç Oğlanları

İç Oğlanları

Yusuf’un bu hizmetlerinden çok memnun kalan Padişah, ona Boğaz’da ormanlar içinde bir köşk yaptırıp hediye eder.

Yani İstanbul’da şimdiki “Emirgân Koruluğu” olan yer.

Umarım bundan sonra “Emirgân” sözünü duyunca mideniz bulanmaz. Neyse ki Urfa’daki Emirgân da yıkılıyor.

Osmanlının uşak tarihçileri, bu utanç verici olaya bir açıklama getirmek için güya Yusuf’un İran eşrafından “Emir guna oğlu” olduğu yalanını uydurmak zorunda kalırlar.

Ancak dürüst tarihçiler bu gerçeği belgeleriyle açıkladılar. Tabi yalancıların gıkı çıkamadı…

Artık “Hadi kalkın Emirgân’a gidip bir çay içelim” derken iki kere düşünürsünüz.

Uğur GÖRGÜLÜ
27 Haziran 2016 – Zugdidi (Gürcistan)

Kaynak: Mustafa GÜNEŞ (http://www.urfahaber.net/yazar/emir-i-kun–ve-dorduncu-murat-emirgan-776.html)

Twitterda PaylaşBu Yazıyı Twitter'da Paylaş Facebookda PaylaşBu Yazıyı Facebook'da Paylaş

"IV. MURAT ve EMİR-İ KÛN REZİLLİĞİ" için 27 yorum yapılmış.

 1. Tarihten bahsediyorsanuz bunu tesadüfi hikayelerden fazlasına dayandırmalısınız. Emirkûn vsşeyler ispat mıdır? O zaman kanuni de kendi oğlu ilişkiye girmeyi reddettiği için boğduruldu falan yazın da tam olsun. Ben taraflı değilim ama sizin yaptığınız bu düşünce savunuculuğu da bence tamamen gereksiz, sadece mide bulandırmaya yarayan bir araçtır. Bir an önce başka bir uzmanlık bulmanız dileklerimle…

 2. Bu yazıları yazanın ilgi alanının ne olduğunu anlamak için fazla düşünmemek gerek.. kişi kendi gibi bilir kendi gibi görür herkezi… bu mide bulandırıcı ahlaksız ve edepsiz hatta kişilik erezyonuna uğramış yazar hakkında suç duyurusunda bulundum.. bimer hatta cumhurbaşkanımıza dahil bu yazıyı gönderdim.. umarım en kısa zamanda hak ettiğini bulursun

 3. Yazar murat güneş bu söylediklerinin kaynağı gayrimüslim yazarlar çünkü osmanlı devletine fiilen zarar veremedikleri için bu karalama kampanyasına başvurdular ve senin gibiler yüzünden kısmende başarılı oldular… ne demek oğlancı haneden ne demek bacılarını hamile bırakırlar terbiyesiz ahlaksız adam bunlar senin aklına gelir sadece… bu kadar terbiyesizce bir yazıyı yazanda yayınlayanda bu günaha ortaktır.. ne demek emirgana giderken iki defa düşünün asıl urfaya yirmi defa düşünün… yazar kendi gibi görmüş durumu çünkü nasil bir ortamda büyüdüğünü çok net anladık yazınızdan.. yazıklar olsun yazıklar olsun….

 4. Siz herhalde başka bir alemde yaşıyorsunuz Sedat Bey. Kendi kızkardeşini hamile bırakıp “ama onun da rızası vardı, itiraz etmedi” mealinde laf eden imamı, vakıf adı altındaki pislik yuvalarında hem de erkek çocuklarına cinsel istismarda bulunan sapıkları görmediniz duymadınız herhalde. HATTA BU SÖZDE İMAMLARDAN BİRİ MAKATINA HIYAR SOKMUŞ, ÜSTÜNE ÜSTLÜK İÇERDE KIRILDIĞI İÇİN HASTANELİK OLMUŞTU. bUNLAR BASINA YANSIYANLAR, KİMBİLİR DAHA NELER NELER OLUYOR BENİM ÜLKEMDE. vE BUNLARI YAPANLARIN TEK BİR ORTAK ÖZELLİĞİ VAR: hEPSİNİN DE İMAM, DİN ADAMI YA DA VAKIFTA ÖĞRETMEN OLMASI… sİZCE BUNLAR MÜNFERİT OLAYLAR M? öYLE DÜŞÜNÜYORSANIZ BENİM SÖYLEYECEK BAŞKA BİR SÖZÜM YOK. bUGÜN ÜLKEMDE ERKEK ÇOCUKLARINI BADELEMENİN DİNDEKİ YERİNİ TARTIŞAN BİR GRUP SAPIK VAR. sİZİN BUNLARI ELEŞTİRMENİZ LANETLEMENİZ GEREKİRKEN ONLARLA AYNI TARAFYTA OLDUĞUNUZU BELGELEYEN BİR ELEŞTİRİ YAZMIŞSINIZ. asıl size VE sizin gibilere yazıklar olsun NE DİYEYİM! ıv. mURAT HAKKINDAKİ YAZIYI ALINTILADIM. aNCAK KAYNAKLAR SAĞLAMA BENZİYOR.

 5. Benim ilgi alanlarımın ne olduğu çok açık. Sitemde hangi konularda neler yazmışım belli. Asıl, bir kadına bakınca sadece cinsellik hissi kabaran ve üstüne üstlük görevi yüce İslamı öğretmek olan sözde imamlar, sözde hocalar ve bunların işlediği cinsel suçları ne yapsam da affetsem, hafifletsem derdinde olan aşağılık sapıkların, onları savunanların hayatlarının çoğunu neyin doldurduğu, ilgi alanlarının ne olduğu kabak gibi ortada değil mi beyefendi…

 6. Ne hocası ne imamı biz bunumu tartışıyorız? Konuyu farklı yerlere çekmeyin… yazınızı baştan aşağı okuyun siz karar verin… ne demek oğlanların ismini toplardılar ne demek halifeye oğlanlar sunulurdu! Sizin bu yaptığınızı müslüman yapmaz ey edep ey adap uğra uğraki insanlık insanlıktan çıkmasın… yazık yazik ki yazınızı okuyup buna inananlarında vebali size….

 7. Siz kendi yazdıklarınızdan da bihabersiniz. Siz yazmışsınız bacılarını hamile bırakanlar diye. Oysa IV. Murat’la ilgili kısımda böyle birşey yok. O nedenle yazdım o örnekleri ki bunlar aysbergin sadece görünen yüzü. Hoca, imam geçinenlerin çoğunun aklı fikri yalnızca cinselliğe çalışıyor, bizim değil. Bu tarihin en büyük tezatı değil mi? Halife diye neredeyse tanrılaştırdığınız Osmanlı hükümdarlarına gelince; bunların nasıl adamlar olduğunu Halil İnalcık, Murat Bardakçı, İlber Ortaylı gibi hocaların kitaplarından belgeleriyle öğrenin ve şu körolası önyargınızı yıkın. Ben sitemde yaptığım araştırmaların sonuçlarını “objektif olarak” yazıyorum. Diğer yazıları da okuyun ve hurafelere inanmayı bırakıp şu Halife dediğiniz adamların gerçek yüzlerini öğrenin.

 8. Ada

  Bu genç osmanın ırzına geçmek daha sonra eşcinsellik mevzu ve bu sayfanın yazdığı çoğu şey kurgudur yalanlara aldanmayın

 9. Admin senin dilinin kemiği yok ayarıda yok anlaşılan! Bunu yazan sensin sen bunu yazdın diye ben bu tepkiyi verdim! Bacılarını hamile bırakırlar lafı senin! Ben buna tepki verdim ama sen okuyup okuyup aklın sıra haksızlığını anlayıp kendi çamurunu başkasına atan kendini akıllı sanan kişiliklerdensin!! Benim yazdıklarımı başa al oku benim tepkim sen nasıl olurda bir padişaha gay diye suçlama yapar nasıl olur bir halifeye bacılarını hamile bırakırlar diye yazı yazarsın!! Sen garyimüslimlerin yazılarını nasıl savunur yayınlarsın! Ey edep! Yazıklar olsun haksızlığını anladığın için şimdi farklı konuşuyorsun! Bu yazının kaynağı ve yayınları hakkında gerekli şikayetlerde bulundum. Yazıklar olsun bu ülkenin ve ecdadımızın düşmana ihtiyacı yok çünkü yeterince var!

 10. Sen hasta mısın kardeşim, sapık mısın nesin? Yazının “4.MURAT BAŞA GETİRİLİYOR” başlığından sonrası alıntı, onu da kaynak vererek belirttim. Neresinde 4. Murat’ın bacısını hamile bıraktığı yazıyor. Müslüman geçiniyorsunuz ama aşağılıkta, cibiliyetsizlikte, tıynetsizlikte sınır tanımıyorsunuz. Sıkıştığınızda, yazacak karşı bir tez bulamadığınızda hemen yalana başvuruyorsunuz. Ben bacısını hamile bırakan imamları başka yazılarımda yazdım ve basından aldım. Bu yazıyla ne alakası var. Anasının bacağından tahrik olanlar, kızkardeşini hamile bırakanlar, öğrencileriyle ilişkiye girenler hepsi imam! Sence bu tesadüf mü, yoksa sizin inandığınız sözde “din” bunu içerdiği için mi bu kinin, nefretin ey fâsık! ey zındık! Sen bunları mı savunuyorsun, ey sapık!

  Öte yandan yazıyı yazan kişi bunlarla ilgili kaynak göstermiş. Onlara baktın mı, belgeleri var mı yok mu biliyor musun? Sen neye istinaden bu kadar net konuşuyorsun. Oradan buradan duyduklarınla değil gerçeklerle konuşacaksın belgelerle. Gayrimüslimmiş… Senin gibi müslüman olacağına, gayrimüslim olsun daha iyi. Reşat Ekrem Koçu mu gayrimüslim yoksa E.Behnan Şapolyo mu ya da Yılmaz Öztuna mı? Adamın kaynak gösterdiği 5 yazarın üçü bu toprakların yazarı. YALANA BAK YALANA! Şikayet etmişmiş, ben de seni edeceğim, hakaret ettiğinden dolayı.

  Ben bu sayfalarda müteaddit yazılarda analarının tamamı yabancı olan ve TÜRK’ü “ETRAK Bİ İDRAK” olarak, Türk düşmanı ARAPLARI “Kavm-i Necip” olarak yaftalayan Osmanlı’nın asla benim atam, ecdadım olmayacağını, ama bu hanedanı atası olarak, ecdadı olarak görenlere saygı duyduğumu ama benden uzak durmalarını istediğimi yazdım. Bundan sana ne? Sen kimi atan olarak görüyorsan gör. Bugün Osmanlı Hanedanının günümüzdeki temsilcileri ne diyor biliyor musun: “Kafalarında bir Osmanlı imajı yarattılar, BİZİ BİLE OSMANLI SAYMIYORLAR”. Aç biraz oku! Günümüz Osmanlı hanedanı temsilcileri son derece modern insanlar, yani senin kafanda yarattığın örümcek beyinli mürteci sürüyle uzaktan yakından ilgisi yok!

 11. Ayrıca farklı konuştuğum,kıvırttığım falan yok. Senin gibi kafası şartlanmışlarla tartışılmayacağını bildiğim için fazla üstüne gitmiyorum. Ama ortama güvenip, iktidara güvenip yok seni şikayet ettim bilmem ne gibi çirkefliğin, tehdidin altına sığınırsan, benden işte böyle tepki alırsın. Ben saklanmıyorum, bak kim olduğum belli!

  Ha bu arada tüm bu sitenin takipçilerine, okuyucularına ve size sesleniyorum Sedat Bey, her zaman yanılma payı olur. O nedenle yazarın kaynak gösterdiği kitapları sipariş verdim. Karşıt görüşlü yayınları da bulabildiklerimi sipariş vereceğim. Ola ki ben haksız olduğumu anladım. MERAK ETME BEN KUR’AN MÜMİNİYİM. YALAN, HİLE, ALÇAKLIK BENİM SEMTİME UĞRAMAZ. BURADA ÇIKAR DÜRÜSTÇE ÖZÜR DİLERİM. SİZDE OLMAYAN BİR HASLET HATIRLATIRIM SİZ ANLAMAZSINIZ.

  ŞİMDİ YAZACAKLARIMDAN SİZİ TENZİH EDERİM SEDAT BEY. BU ARADA BİRÇOK KÜFÜRLÜ YORUM ALDIM. ANA, BACI, AVRAT KONULU KÜFÜRLER BUNLAR. AD VERMEME GEREK YOK, ONLAR KENDİLERİNİ BİLİRLER. BEN KÜFRETMEM, KÜFÜRLÜ YORUMLARI DA BURADA YAYINLAMAM. ÇÜNKÜ BİLİRİM Kİ KÜFÜR ZAVALLILARIN, BİLARDO TOPU BEYİNLİ CAHİLLERİN, KARŞI HİÇBİR TEZİ OLMAYAN GERZEKLERİN SARILDIĞI BİR YÖNTEMDİR. ANCAK O KLAVYE ARKASINA SIĞINAN SİNSİ SÜNEPELERE, ACİZ KORKAKLARA ŞUNU YAZMAK BOYNUMUN BORCU: BEN DE SİZİN 7 SÜLALENİZİN YAKLAŞAN RAMAZAN BAYRAMINI EN İÇTEN DİLEKLERİMLE DİBİNE KADAR KUTLARIM!

 12. Admin önce şunu iyi anlayalım benim bütün tepkim atalarımıza ecdadımıza karşı yapılan seviyesiz ahlaksız yazıyı sizin yayınlamanız.. önce şunu anlayın ben ecdadımıza karşı yapılan bu yazının karşısında durdum konu bu.. siz konuyu farklı yerlere saptırdınız bu da ortada yorumları okuyan 10 yaşındaki cocuğum bunu anlamış benim evladım 10 yaşındaki hali ile bunu anladıysa siz de anlamışsınızdır.. kısaca ben ecdadımıza atalarımıza yani osmanlı devletine osmanlı hanedanına karşı yapılan şu ahlaksızca yazının karşısında durdum…. yorumunuzda ey sapık en zındık diye bir kaç kelime kullanmışsınız ben bahsettiğiniz şeyi savunmadığım için üzerime alınmadım.. sapıklık zındıklık ecdadımızı karalamaktır.! Bu son yorumum bütün yorumlar kayıt altına alındı… bu yazının kaynağı şanlıurfa gazetrsinde yazar murat güneş.. bunu yayınladığınız için siz de aynısınız! Bana karşı kullandığınız kelimeler ortada elbet adli süreçte yüz yüze geliriz ve aynı üslübü yüzüme karşı sizden bekliyorum

  • Sedat AKKUŞ; sen ve senin gibi düşünenler, Osmanğullarından mı? Osman Gazi’nin kalıntı genlerini mi taşıyorsunuz? Türkçen zayıf anlaşılan, kavram kargaşasına düşmüşsün. Saygılar.

 13. Sen de bana nerede halifenin bacısını hamile bıraktığı yazılmış göster ben özür dileyeceğim. Ayrıca kendi hakaretlerini unutuyorsun. Hodri meydan!

 14. Para etmiyor artık iftiralarınız . Ahirette bu iftirandan dolayı sultan Murat götüne kılıcı soksun da götcülük neymiş anlarsın hahahahahhaha

 15. Yaw arkadaşlar bu ne saçma bir tartışmadır Bulunulan ithamlar hiçbir tarihi döküman ve arşivsel kaynağa dayanmayan bir o kadar gerçeklikten uzak çok mesnetsiz yakıştırmalardır . Sözlerimden yanlış çıkarımlarda bulunmayın lütfen Osmanlının yönetimsel durumu aşikar ortadadır modern ve çağdaş bir yönetim biçimi olmadığıda bir gerçektir Ama her ne olursa olsun Osmanlı bizim bir parçamızdır bakın yönetim ve hanedan olarak özelleştirmeyin top yekün bakın lütfen olaya Atatürk bir Osmanlı subayıdır bizim ninelerimiz birer osmanlı kadınidır bu derin bir kültürdür bir ucundan alıp değerlendirmek ve tarihine kültürüne sahip çıkmamak medeniyet ile örtüşmeyen bir durumdur Saygılar …

 16. Baclink almak için gezinirken tüm makaleyi okudum. Bre deyus, bre kafir diye başlardı hanedanı serdarlar lafa nede doğru başlardı söze. halifelik makamına gelmiş padişahları kabul etmezsiniz, Cumhur başkanlarını kabul etmezsiniz, Türk halkının anadolu kırsalını kendinizden saymazsınız, Doğu anadoluda kardeş kavimleri kabul etmezsiniz. Çıkıp anca kendileriniz gibi neyi düyü belirsiz ipsiz sapsız bir kaç avrupa ve kominist ayaşın sözlerini kendinize kaynak seçersiniz. Sorsak kırla dindarsındır ama ateistten öte hayat yaşarsınız, sorsak kıral milliyetçisiniz ama kendi kaynağınız yerine nere gavur varsa onu dost edinirsiniz, sorsak adam sayarsınız kendinizi ama adamlıktan nebile kapmamışsınız. sürüsüyle söze kelama gerek yok adam değilsin tescillemek istedim. Bir kürdüm Türk değilim fakat kendi soyunu kendi hilafet sancak serdarını böyle konuşan adamada adam demem. Evet bir kürdüm ama Osmanlının torunu sayarım kendimi soyum sopum belli ama sen soyunudasopunuda ya kaybettin yada bizansın artıkları bu gün kendini başka mecrada konuşturarak perde kullanıyor. Dedimya söz adama denir söz yok bitti.

 17. Her kim olursa buna padişahlar da dahil onların cinsel yönelimlerine ne rezillik nede iğrenç deme hakkınız olacak diye bir şey yok bir kişi oğlan(gay) diye aşağılamanız hiç hoş değil. siz kim oluyorsunuz da insanların özellikleri ile rezilliği bir tutuyorsunuz. Bir padişah gay olabilir bu çok normal. Sizin gibi insanların allah belasını versin!

  • Yasemin Hanım,

   Bu yazı bir alıntı zaten kaynağı da verdim. Benim hiçbir yazımda ya da yorumumda cinsel tercihleri nedeniyle insanların aşağılandığını göremezsiniz. Benim aşağıladığım kişiler imam, hoca ya da tarikat şeyhi maskesi altında sabi sübyan çocuklarla cinsel ilişki kurup, bir de utanıp sıkılmadan bu pisliklerini din kamuflajına büründüren aşağılık sefil lağım çukuru yaratıkları. BUNLAR SAPIK DEĞİL Mİ?

   Bir de kızdığım başka bir cenah var. Osmanlı Padişahlarını adeta tanrılaştıran, evliya yerine koyan bazı geri zekâlılar var ki, onlara göre halife efendilerimiz tuvaletlerini dahi yapmayan, öpüşmeyen, yemeyen içmeyen mistik tılsımlı özellikleri olan mitolojik kahramanlar..

   Bunlar gibi dangalaklara çok sinirlendiğimden olsa gerek bazen dozu kaçırdığım oluyor. Ancak sizden ricam benim OSMANLIDA EŞCİNSELLİK adlı yazımı okumanız. Orada göreceğiniz şey, benim kimseyi gay ya da lezbiyen diye aşağılamadığım. Aşağıladığım kitle, Osmanlı hanedanını tanrılaştıran ve onların da sıradan insanlar gibi olduklarını kabullenemeyen mürteci sürü…

 18. Bazı arkadaşlar yabancı tarihçiler yazdı bunu demisler de bunu yabancı tarihçiler yazmamıştır. Yazan büyük tarihci ve Osmanlı tarihi konusunda otorite olan Reşat Ekrem Koçu’dur. Kösem Sultan kitabının 1.cildinde bulabilirsiniz. Hatta kun kelimesi arapçadır ve anlamı kötüdür bir Arapça lügatina bakin der. Kendisi yazamaz. Sapık kelimesini ise edebi bir şekilde birkac kez geçirir kitapta. Okumadan ahkam kesmeyin.

 19. Sayın Admin,
  Siz bunara bakmayın.
  Onlara Sorum şu..
  Öz dedenizin babasının adını biliyormusunuz?
  Başarılı yazılarınızı bekerim….

 20. Yaznizi yeterince tarihi kaynaga dayandiramamissiniz.Ayrica tarih tek bir tarihciden ogrenilmez,cunku illaki her tarihci biraz taraflidir.Boylesi bir iddia icin dhaa cok delil bulmaniz lazimdi.
  Ayrica tarihi olaylari her zaman o gunun kosullarinda degerlendirmemiz gerekir.Bu gunun kosullarinda gecmisi anlayamayiz.
  kosem sultani bu yuzden kolayca yargilayamazsiniz.belki devleti iyi yonetti belki kotu.o oldygunde İstanbulda binlercr insanin acliktan oldugunu yazar kaynaklar.bunu da belirtseydiniz yazinizda? Madem bir donemin gorulmeyen ve bilinmeyen bir yonden degerlendirme yapiyoriz
  Ayrica sultan murat gay olsa nolur olmasa nolur.sultan murat devleti aliye icin wlinden geleni yapmaya calismisyir.bozulan otoriteyi saglamlastirip devleti eski gucune kavusturmaya calismistir.Bizim ilgilenmemiz gereken de bu.
  Sizin yazinizda degindiginiz bakis acisinin tarihcileri Fatih Sultan Mehmetin de gizli bir hristiyan oldugunu soyler.
  Sizin bu yazdiklariniza ancak Osmanliyi baska turlu gormek isteyenler inanir kusura bakmayin.

  • Nazik elestirileriniz icin -burada pek rastlayamadigimdan olacak- cok tesekkur ederim. Bu bakis acisiyla degerlendirmemistim. Haklisiniz.

 21. yazıyı yazan adem kişiye mertçe cevabımdır`; her şeyden önce kendi fikrim ve inancım gereği,bu tür sapıklıkları tarihte veya bu gün ALLAH ve resulü nün laneti onun üzerine ebedi olsun,ben burada 4.Murad ve osmanlı hanedanının avukatlığını yapmayacağım ancak ancak,kabeyi görüp etrafında turatıp riya ve imani bir zerre almamış bunu menfaati için kullanmış,adı imam,haca,şeyh olarak sıfatlandırılmış aynı şekilde mevcut durumunundan nasipsiz vicdan ve iman yoksunu ateşin müşterilerini cürüm ve sapkınlıklarını örnek gösterip.delil gösterip.bahane ederek islamın,ilahi kutsallarına kitabına resülüne ehlibeytine saldırı hakaret aşağılama sebebi sayan.fırsat bilen tüm ALLAH’ın düşmanlarına sesleniyorum,samimi dürüst mert olana ALLAH adildir suçunada.fikrinede,lakin amcın ne olduğınu kalplerden ve akıllardan geçeni sinede gizleneni bilendir.benim inandığım kur’anın rabbinin bir 99 isimi de ZÜLTİKAM dır yani intikam alıcıdır düşmanlarından dinine savaş açanlardan yani ADÜULLAH tan,maksadınızın osmanlının rezaletini ortaya çıkarmak imamın sapıklığını deşifre etmekse,sözün yok ALLAH bu tiplere gereken cezayı verecektir,bunuda detayı ile yine yok etmeye çalışılan kitabında beyan eder.durum şudur burada osmanlının hükümdarını tanrılaştırmakla suçlayan bence malum çevre,akım,fikir,inanç sistemi.ideoloji ve görüş sahiplerinin ki ATATÜKÇÜ VE ALEVİ oldukları genelde nettir.peki bu yazıyı yazan zataso rum şudur,ATATÜRK hiç yanlış yapmışmıdır.yaptı ise nerede nasıl ne şekilde olmuştur,yok yapmadı ise ATATÜRK bir insan değilde bir tanrımıdır? ilahmıdır? yok insan ise bu ülkede son yüzyıl içerisinde buderece ilahlaştırılan heykelleri ile isiminin verilmediği sanıyorum cami veya cem evi dahi kalmamış olduğuna göre,bir paygambermidir ? Tanrılaşma ve sapıklık ile suçladığınız kesimle aranızda ki fark,ritüel ve şekil farkı dan öteye gitmeyen aynı noktada buluştuğunuz cürüm değilmidir?ikincisi şuki,ANADOLU alevileri, Hangi ALİ ye inanmaktadır? ABDULMUTTALİP torunu,kendisine islama peygamberi olarak son nebi olarak inanılan,Muhammed a.s mın yeğeni,damadı,vekili olan İmamet velayet makamı sahibi ALİ midir?o değil ise sorum düşmüştür.Fakat cevap evet ise,günümüz ALEVİLERİ anadolu Alevilerini kastediyorum,tüm yazılı kaynaklarda islami ve oryantalistler ve rus ilahiyatçıları,Türkologlar dahil olmak üzere bir ALİ kimliği üzerinde uzlaşı içinde bir profil çizmekte çıkarmaktadır,burada en son EHLİBEYT in canlı imamları ve yazılı kaynakları delil olmak üzere söylüyorum,tüm Anadolu Alevilerini tenzih ederek siz İmam ALİ nin herhalükarda yaptıklarını şeklen fikren siyaseten idareten yapıyor,aynı tekrarı ile yazıyorum yapmadıklarını (şeklen,fikren,siyaseten,iktisaden,hayat tarzı anlamında) yapmıyoruz dermisiniz buna inanıyormusunuz? cevap bekliyorum

 22. yazıma ve soruma cevap bekliyorum…hatırlatma kolay gelsin

 23. Bunu yazan kesinlikle ozmanliyi karalmak icin yazmis. Ayrica tarihci olmadigi da kesin. Nasil bir dunya yasiyorsunuz bilmiyorum ama yazilanlar karakterinizi belli ediyor. Bu kafalari nasil yakaliyorsunuz yaa. Kendiniz kendiniz gibi olanlarla birlikte kendiniz yaziyor kendiniz inaniyorsunuz.

 24. Bu zırvaları bırak da sen bize “mutâ nikâhı”ndan, “mum söndü”den, “Ali Allāh’tır”dan bahset.

Bir cevap yazın

 • Kullanıcı Girişi

  Kullanıcı Girişi
 • Anlık Ziyaretçi Sayımız


  Yandex.Metrica
 • Arşiv