ercan-havalimani-nerdeDincilik üzerine web sayfam da dâhil birçok platformda belki yüzlerce yazı yazdım. Ancak biliyorum ki, okumaya, araştırmaya meraklı sınırlı sayıdaki insan haricinde pek de geniş bir kitleye ulaşamayacağım. Ama ben yine de yılmadan yazacağım…

Aslında küçük çıkarları doğrultusunda oy kullanan insanlarımızın bu derin uykudan uyanmaları, gerçeği görmeleri ülkemizin içine sürüklendiği zifiri karanlıktan çıkmasının en garanti yolu…

Ama olmuyor…

Çünkü insanımız tembel, ikiyüzlü, kısa yoldan köşeyi dönme peşinde, kolay yoldan kazanılacak para için yapmayacağı şey yok…

Şu an revaçta olan dincilik ya, dinci görünmek, iktidara yalakalık yapmak cebini dolduracağını bildiğinden bukalemunvarî renk değiştirmede rekora gidebiliyor. Düşünsenize son on yılda 2,5 milyondan fazla kadın tesettür denilen ucubeye bürünmüş. Neden mi? Gece rüyasına aksakallı dede girdiği için değil zahir. PARA İÇİN!

Hiç kuşkunuz olmasın, olmaz ya, yarın bir gün TKP iktidara gelse o dini bütün türbanlı bacılarımızın, her lafa “Allah, inşallah, maşallah” ile başlayan dinci yobazların hemen hepsi yırtık blucinli, ayağı botlu, beli palaskalı, pos bıyıklı komünistlere dönüşür.

Ruhu satılık ucuz ve omurgasız insanlarla, bilgi çağının teknoloji devi ülkelerine bizden ancak UŞAK olur…

Çünkü bilirler ki taptıkları tek Tanrı PARA olan bu omurgasız insanları iki kuruşa satın alıp istediğini yaptırmak çok kolaydır.

Siz hangi ülkede, o ülkenin kurucusuna bu kadar ağır hakaretler edildiğini, o kurucu iradenin oluşturduğu cumhuriyetin olanaklarından yararlanarak iktidara gelmiş bir hükümet eliyle içten yıkılmaya çalışıldığını görebilirsiniz? Böyle bir ihanetin Dünya’da eşi benzeri olduğunu sanmıyorum.

Bakınız bu zihniyetin kin ve nefret yüklü militanları nasıl alenen yalan söylüyor:

13557787_10155168493619368_2798902946567982610_nBu resimde bir iktidar aktrolü, mahyanın 1948 yılında CHP iktidarı döneminde Selimiye Camii’ne asıldığını söyleyerek CHP’yi, Milli Şefi ve yüce önder Atatürk’ü aşağılamayı, itibarsızlaştırmayı ve halkın gözünde küçük düşürmeyi hedefliyor. Çünkü kurucu irade her zaman yobazlığa, karanlığa, din istismarı ile halkı kandıran teröristlere karşı durmuş ve onlarla savaşmıştır. Emevî ekolünün günümüz temsilcilerinin bitmez tükenmez kinlerinin, hınçlarının nedeni işte budur.

Alınlarını secdeden kaldırmazlar ama Dünya’da görebileceğiniz en alçak ve şerefsiz yaratığından da daha aşağıda bir ahlâk düzeyine sahiptirler. Ahlâkî anlamdaki bozunma o denli fazladır ki, küçük erkek çocuklarını badelemekten tutun da, kendi annesi, kızkardeşi ile hatta ölmüş eşiyle cinsel ilişki kurma bunların dininde normaldir.

İşte fıtratları sadece cinsel sapıklık üzerine kurulmuş, hasta ruhlu seks manyakları, “rakı içiyor” diye dinsiz ilân ettiği kurucu iradeye bir de yalan haberlerle, saptırıp değiştirdikleri tarihi gerçeklerle saldırıyorlar.

Kıbrıs’ta yaşayan bir meslektaşımın uyarısı ile öğreniyorum ki bu fotoğraf 1953 yılında çekilmiş ve Kıbrıs Selimiye Camii’ne ait. Resmin altında “Illuminations on Ayia Sofia Mosque – Nicosia” yazıyor. Nicosia Kıbrıs’ın başkenti Lefkoşa’nın İngilizce adı.

13507230_10155169945079368_2045837452701823268_nPeki bu bilgiler neden İngilizce?

Ayasofya kilisesi Osmanlı döneminde minarelerin eklenmesiyle Selimiye Camii adını almış ve 1953 yılında da Lefkoşa İngilizlerin kontrolünde olduğu için ramazan ayında “God Save the Queen – Tanrı Kraliçeyi Korusun” diye bir mahya asılmış…

Yani kısaca ne bu cami Edirne’deki Selimiye Camii, ne de yıl 1948…

Sizce bu yalanı söyleyen yobazlar, gerçeği bilmiyorlar mı dersiniz? BAL GİBİ BİLİYORLAR…

Onların hesabı başka. Bunun gibi yalan haberleri; okumayan, araştırmayan, düşünmeyen satılık beyinleri iyiden iyiye kemikleştirmek ve düşmanlığı, ayrışmayı pekiştirmek için yayıyorlar.

Hâlâ bunlara inanmayı, küçük kişisel çıkarları için hain ve müşrik yobazlara oy vermeyi sürdürdüğü müddetçe bu toprağın insanlarını çok daha büyük felâketlerin beklediğini söylemek müneccimlik değildir.

Umarım çok geç olmadan bu halk aklını başına alır…

Uğur GÖRGÜLÜ
29 Haziran 2016 – Zugdidi (Gürcistan)