249TV’de bir tartışma programı. Tam 2 yıl önce; Gazeteci Enver AYSEVER’in konuğu CHP Genel Başkanı Kemal KILIÇDAROĞLU.  Kemal Bey soruyor:

  • Bakana 700.000 dolarlık saati hediye eden kim?
  • Kim?
  • O belli Reza Zarrab. İran vatandaşı, aynı zamanda da Türk vatandaşı. Bu bakanları satın almamış mıydı? Almıştı. Ne diyordu sayın bakan “Gerekirse senin önüne yatarım”
  • Ne demek bu söz? Argo değil mi?
  • Hayır efendim, argo değil. Yöresel bir ağız. Yani demek istiyor ki, ben bakan olduğum sürece senin kılına kimse dokunamaz…
 Enver AYSEVER

Enver AYSEVER

Konuşma daha devam ediyor. Ancak ben şu noktaya takıldım. Bundan tam İKİ YIL ÖNCE Sayın Kılıçdaroğlu “Önüne Yatmak” deyiminin yöresel bir ağız olduğunu ve elindeki olanakları birini ya da bir şeyi koruyup, kollamak için seferber etmek anlamına geldiğini açıkça belirtiyor.

Şimdi düşünelim; 2 yıl önce sözkonusu deyimi yukarda açıkladığımız anlamda kullanan biri 2 yıl sonra aynı deyimi kullandığında ona cinsel bir mânâ yüklemek, en hafif deyişle aklını fikrini seksle bozmuş cinsel sapıkların düşüncesi olabilir.

 İsmail DÜKEL

İsmail DÜKEL

Baktım Halk TV’de İsmail DÜKEL de haber programındaki değerlendirmede aynı tespiti yapmış.

Ayrıca unutulan nokta şu ki, bu lafın patenti, hırsızlığı ispat edildiği için istifa etmek zorunda kalan iktidar partisinden eski bir bakana ait.

Kemal KILIÇDAROĞLU

Kemal KILIÇDAROĞLU

Ancak havuz medyası denen birbirinin karbon kopyası tv kanallarında, gazetelerde hemen hemen aynı başlıklarla yaygara koparanlar, ellerinde pankartlarla yürüyüşler tertipleyen partililer nedense bunu görmezden geliyor.

Peki bunu neden yapıyorlar?

ÇÜNKÜ SUÇLULAR

VE DAHA ÇOK BAĞIRARAK, GÜRÜLTÜ ÇIKARARAK KENDİ PİSLİKLERİNİ ÖRT BAS ETME ÇABASI İÇİNDELER!

Daha ilginci de eğer bu laf cinsel bir anlam içeriyorsa, Reza Zarrab’ın önüne yatan bakanla Zarrab’ın ilişkilerini ne olarak adlandıracağız? Doğru mantık yürütürsek seksüel bir ilişki olarak! Ee yani öyle olmalı ki Sayın Kılıçdaroğlu aynı deyimi bir bayan bakan için kullanınca iktidar partisi mensupları etlerinden et kopmuş gibi ciyakladıklarına, ancak kendi bakanları kullandığında gıkları çıkmadığına göre demek ki kendi bakanlarının Reza Zarrab’la homoseksüel bir ilişkisi olduğunu biliyorlardı ve o nedenle dudaklarını mühürlemişlerdi zahir…

Reza ZARRAB

Reza ZARRAB

PİSLİĞİNİZİ, HER YERİNDEN CERAHAT SIZAN LÂĞIM ÇUKURUNUZU, ELE GEÇİRDİĞİNİZ MEDYAYI KULLANARAK KAMUFLE EDEMEZSİNİZ BUNU İYİ BİLİN EY İKTİDAR PARTİSİ!

İSTEDİĞİNİZ KADAR YAYGARA KOPARIN, GÜRÜLTÜ ÇIKARIN, DİKKATLERİ BAŞKA YÖNLERE ÇEKİN, LAFLARI SAPTIRIN;

SUÇLUSUNUZ!

TARİH SİZİ ÇOCUK İSTİSMARCILARINI KORUYUP KOLLAYAN PARTİ OLARAK ANACAK!

BU AYIP ADAM OLANA YETER!

 

Uğur GÖRGÜLÜ

08 Nisan 2016 – Zugdidi (Gürcistan)