Siz solcuysanız, Hitler d, Mussolini de solcudur zahir!

Siz solcuysanız, Hitler de, Mussolini de solcudur zahir!

Ne tuhaf, solculuk kisvesine bürünen bölücüler Türk Milleti için ikide bir “Türkiye Halkları” tabirini kullanıyor. Anımsayın; gençliğimiz boyunca solcuların hafızamıza kazınan sloganı “Halklara özgürlük” değil miydi? Kimdir ki bu Türkiye Halkları? Türkler, Kürtler, Lazlar, Abhazlar, Kırgızlar, Boşnaklar, Rumlar, Ermeniler, Araplar…vs. Peki, tüm bu “halklar” özgür değil mi? Hangi Kırgız’ın hangi hakkı kısıtlı Türkiye’de? “Sen Abhazsın”, ya da “Sen Boşnaksın” diye hangi alanlarda kimin özgürlüklerine tahdit konmuş ki ülkemizde? Aynı şekilde tarih boyunca İngilizlerin piyonu olarak, Kurtuluş Savaşı da dahil, ne zaman Türk Devleti zor anlar yaşıyorsa baş kaldıran Kürtlerin Türklerden ne gibi eksik bir hakkı var ki?

 
Ben inşaat mühendisiyim, Türkiye’nin birçok yerinde çalıştım, hâlen de çalışmaya devam ediyorum. Siz hiç Ceyhan’ın “Kelemeti” Mahallesine gittiniz mi? Ceyhan’ın en fakir semti, araç çok az kişide var. Bir kişi akşam bisikletle şehre inip sipariş verenlere ekmek getiriyor. Mahalleye belediye otobüsü ya da minibüs seferleri yok. Çoğu vatandaş yürüyor. Evler tek katlı gecekondular, yolları bozuk. İnternet yok, elektrik sorunlu, suyu mikroplu. Sinema, tiyatro, kültür merkezi gibi sanatsal kavramların adını bile bilmiyorlar. Köylüler hizmet sektöründe, fabrikalarda çalışıyor ya da tarımla uğraşıyor. Mahallede doğru dürüst bakkal bile yok… Ama hepsinin evinde Türk bayrağı var! Devletlerine, polislerine, askerlerine sonsuz saygılılar. Kimsenin aklına eline silah alıp devletin güvenlik güçlerine ateş etmek gelmiyor… Bugün bakıyorum da bu mahalle Doğu ve Güneydoğu’daki çoğu köyden, mahalleden çok daha kötü durumda ama hiçbiri şımarık, tembel, hırsız ve her şeyi devletten bekleyen Kürtler gibi davranmıyor.

 

 

 

Hep bir tehdit hep bir şantaj hali

Hep bir tehdit hep bir şantaj hali

Antalya’da çalışırken yolum bir seferinde dağ köylerine düşmüştü. Yıl 1999. PKK terörünün en şiddetli dönemi, yanımda da yardımcım Diyarbakırlı Zülfikâr vardı. Köye vardığımızda gördüğümüz manzara şok ediciydi. Yol ve elektrik yoktu. Yaşlı bir kadın sırtına çalı çırpı yüklemiş oflaya puflaya yürüyordu. Çamurlara bata çıka yürümesine üzüldüğümüzden durup ona yardım ettik, ve sorduk: “Nine ne yapacaksın bu çalıyı çırpıyı?”, “Evde ocakta yakıp yemek yapacağım ve ısınacağım”. Zülfikâr’a döndüm: “Bak Zülfikâr, Doğu geri kalmış, ihmal edilmiş diyordun. Senin oralarda bu kadar ilkel şartlarda yaşayan bir köy var mı?” Hiç sesini çıkarmamıştı…

 
Bana kimse Kürtler eziliyor, hakları yeniyor, oralara hizmet gitmiyor demesin. Bu Türkiye’nin genel sorunudur. Ekonomik, kültürel, sosyal problemler tüm halkımızın ortak problemidir, sadece Kürtlerin değil! Kürtlerin tüm Türkiye’nin ortak sorunlarını bahane ederek “Türkiye’de bir Kürt sorunu var” safsatasının altına sığınması tek bir şekilde açıklanabilir:
mustafa_mutlu_yazdi_kurt_irkcisi_tatli_su_solculari_h66567_2f33f

 

TARİH BOYUNCA İNGİLİZLERE, AMERİKALILARA VE DİĞER EMPERYALİSTLERE KİM BİLİR NE GİBİ VAATLER KARŞILIĞINDA HER ZAMAN UŞAKLIK EDEN KÜRTLER, SON 40 YILDA DA BU GELENEĞİ BOZMAYARAK SÖMÜRGECİ DEVLETLERİN ONLARI MAŞA GİBİ KULLANMALARINA İZİN VERİYORLAR VE YEMEK YEDİKLERİ KABA PİSLEYEREK, 1000 YILLIK KADİM ORTAKLARI TÜRK KAVMİNİ SIRTINDAN KALLEŞÇE VURMAYI SÜRDÜRÜYORLAR.

 
PEKİ NEDİR KÜRTLERİN DERDİ, NEDEN YILLARDIR “ETLE TIRNAK” OLDUĞUMUZ İDDİASIYLA “KIZ ALIP KIZ VERDİĞİMİZ” KÜRTLER BU HIYANETİ YAPIYOR? CEVABI BASİT: ÜLKEMİZİ BÖLMEK İÇİN! BUNU DA SOLCULUK MASKESİNE BÜRÜNEREK YAPIYORLAR…

 
HİÇBİR SOL FRAKSİYON IRKÎ TEMELLERE DAYANAN, KAFATASÇI YAKLAŞIMLAR EKSENİNDE ŞEKİLLENMİŞ BİR DÜŞÜNCE YAPISINI BENİMSEMEZ, SEMTİNE BİLE UĞRATMAZ.

 
OYSA HDP KÜRTÇÜLÜK YAPAN KAFATASÇI VE IRKÇI BİR PARTİDİR, SAPINA KADAR DA FAŞİSTTİR VE BÖYLE BİR PARTİDEN SOL DEĞERLERİ BENİMSEMESİNİ, YÜCELTMESİNİ BEKLEMEK 80 YAŞINDAKİ KADININ ÜÇÜZ DOĞURMASI KADAR ÜTOPİKTİR.

 

HELE BİR DE KENDİLERİNE “BİZ TÜRKİYE PARTİSİYİZ” DEMELERİ YOK MU;  BU TAM  BİR KANDIRMACADIR. ALÇAKLIKTIR, İNSANLARI APTAL YERİNE KOYMAKTIR!

 

 

Tabi, ne demezsin, "Papatyaseverler Cemiyeti" değil mi?

Tabi, ne demezsin, “Papatyaseverler Cemiyeti” değil mi?

Nedense “Halklara Özgürlük” şiarına bir tek Kürtçülük yapan sözde solcular sarılıyor. Diğer “HALKLARSA” (?!) böyle bir hak kaybından, özgürlük gasbından hiç bahsetmiyor!
Solculuk tatlısu yumuşakçalarına, Kürtçü faşistlere, yetmez ama evetçi liboşlara bırakılmayacak kadar yüksek değerler içerir. Bir yandan S.S.C.B’yi yere göğe koyamazken, bir yandan da “Halklara Özgürlük” düsturunu savunmak çelişkilerin en büyüğüdür. Emperyalist oyunlarla parçalanan S.S.C.B’nin, Yugoslavya’nın, Çekoslavakya’nın durumları ortadadır. Ortaya çıkan irili ufaklı devletçiklerin tüm kaynakları, Dünya Bankası, IMF, ADB, KfW gibi emperyalizmin kasası bankalar tarafından verilen hibe kredilerle “BU ÜLKELERİ KALKINDIRIYORUZ” kamuflajı altında sömürülmektedir.

 

Yani tarihin ilk çağlarından beri yürürlükte olan yöntemdir bu uygulanan:
“BÖL, KÜÇÜK LOKMALARA AYIR, RAHAT RAHAT YE!”

 
Hiç düşündünüz mü, “Türkiye Halkları” tabiri ya da “Halklara Özgürlük” sloganları kimin çıkarlarına hizmet ediyor. İyi düşünün!

 
HİÇ GERÇEK SOLCULAR EMPERYALİZMİN PİS ÇIKARLARINA HİZMET EDER Mİ? SİZ KİMİ KANDIRDIĞINIZI SANIYORSUNUZ,

EY YETMEZ AMA EVETÇİLER!

EY KÜRTÇÜ FAŞİSTLER!

EY TATLISU YUMUŞAKÇALARI!

 

Uğur GÖRGÜLÜ

27 Temmuz 2015 – Erciş