Hatice_ogretmen_Aclik_Grevine_Basladi_909Basın açıklamasına katıldığı için açığa alınan öğretmen Hatice Yüksel açlık grevinde. Kaç kişinin umurunda dersiniz? Kaç gazetede bu haberi okudunuz? Hangi tv kanalı bangır bangır bu haberi veriyor? Ya da şöyle söyleyelim: Hatice Öğretmen’e yapılan faşizan uygulamanın benzerleri her gün yurdun dört bir yanında binlerce aydın, vatansever, namuslu insanımıza uygulanırken medya bunların yüzde kaçıyla ilgili?

Hatice Yüksel Öğretmenimiz

Hatice Yüksel Öğretmenimiz

Oysa bakın, BJK – GS maçı, maçtaki pozisyonlar, hakemin taraflı yönetimi…vs…vs daha çok konuşuluyor. Tv’lerde kelli felli adamlar saatlerce sanki çok ciddi memleket meselesi tartışırmış gibi maçtaki pozisyonları ıcığını cıcığını çıkartana kadar irdeleyerek üzerinde konuşuyorlar. Havanda su dövüyorlar yani, insanlarımız da oturup pür dikkat bunları izliyor, öyle mi değil mi?

Terkedip arabın acemin alfabesine yamanmışız

Terkedip arabın acemin alfabesine yamanmışız

Bu toprakların başına gelen en kötü şey ne biliyor musunuz? Emevi zorbalığının buralara da sirayet etmesi. Adına İslâm dedikleri, oysaki İslâmla uzaktan yakından ilgisi olmayan kara yobazlığın en iğrenç halinin ve ceberrut uygulamalarının bu topraklara da musallat edilmesi.

Peki, bunu yapanların kimler olduğu hakkında bir bilginiz var mı? MS 670 ile 740 yılları arasında, bir türlü bir araya gelemedikleri için arap çapulculara yenilen, yüzbinlercesi ağaçlara asılan, çoluk çocuk kılıçtan geçirilen, kadınları köle olarak, cariye olarak satılan ve böylece zorla müslüman yapılan TÜRKLER! Daha sonraları da 9. YY’da arap katiller müslüman olandan vergi alınmayacak dedikleri için kendi kültürlerini, dillerini, alfabelerini, örf ve adetlerini terk edip yavaş yavaş araplaşan, farsileşen TÜRKLER! Hiç kimse tarihiyle, geçmişiyle övünüp durmasın! Atalarımız şöyleydi böyleydi diye gerim gerim gerinmesin. Şu 3 milyonluk Gürcistan halkının tırnağı bile olamamışız, yazık ki ne yazık!

Gürcülerin kendilerine özgü alfabeleri

Gürcülerin kendilerine özgü alfabeleri

Gürcüler hep aynı topraklarda yaşamış, Kafkaslar’da… Tarihleri boyunca arapların, Osmanlı ve Rusların istilâsına uğramış ve onların boyunduruğu altında kalmışlar. Ama ne dillerinden, ne de kültürlerinden vazgeçmişler. Bugün Dünya’da mevcut olan 14 alfabeden birisi Gürcü alfabesidir. Hiçbir değerlerini terk etmemişler. O nedenle onurlu ve başı dikler. Haa dillerine bir miktar Rusça, arapça, hatta Türkçe kelime girmiş, o kadar.

Beğenmediğimiz Ermenilerin de Gürcülerden farkı yok. Yüzyıllardır bir devletleri yoktu. Şimdi avuçiçi kadar bir toprak parçasına sahipler. Ama kendi alfabeleri var. 14 alfabeden birisi de Ermeni alfabesi. Kendi kültürleri, dinsel törenleri, yaşayış biçimleri var. Hiçbirini Ruslara, araplara ya da Osmanlıya göre şekillendirmemişler. Bugün ABD ve Avrupa’daki Ermeni diyasporalarının yönetsel erk üzerindeki gücü, sahip olduğu birliktelik ruhundan, kendi kültürel kimliklerinden asla taviz vermeyen tutumlarından kaynaklanmıyor mu? Bakın; 3,5 milyon Ermeni koca bir Türk coğrafyasına nasıl da kafa tutuyor, 25 ülke parlamentosuna yalan dolan bir olayı gerçekmiş gibi nasıl da kabul ettiriyor. Bu, onların ne denli birbirlerine, kültürlerine bağlı olduğunu göstermiyor mu? İşte bu güç, koskoca Türk Devletini diz çöktürmüyor mu?

Uygur-Alfabesiİsrail? 8 milyonluk İsrail birbirini yiyen arap âleminin başına karabasan gibi çöreklenmedi mi? Onlara kök söktürmüyor mu? Efendim ama onların arkasında ABD var! Yapma ya, sen de adam ol, birliktelik kur, ABD’yi sokma memleketine. Ama arap ne yapmış, hepsi başına ABD’ye yalamalık yapmaktan başka bir şey bilmeyen kukla adamları getirmiş. Hepsinde bir diktatör. Sınırları cetvelle çizilmiş bir sürü sözde ülke! Şimdi daha da bölmek, daha küçük lokmalara ayırmak istiyorlar. Yapabilirler mi? Tabi ki! Zira arap denen sütü bozuk kavim içinden istemedikleri kadar satılmış hain buluyorlar, neden yapmasınlar…

Ya Japonlara, Çinlilere ne demeli? Kültürlerinden en ufak bir ödün veriyorlar mı?

Şah İsmail

Şah İsmail

Peki, biz ne yapmışız? Şah İsmail farsileşmiş, Osmanlı araplaşmış. Gazneliler, Harezmşahlar, Selçuklular sözde Türk devletleri ama, Türk demeye bin şahit isterler… Dilleri arapça, farsça… İsimlere bak Kutbettin Muhammed, Alaaddin Keykubat, Gıyasettin Keyhüsrev. Siz hiç Alptekin, Bilge ya da Kültigin isimli bir arap, bir İranlı gördünüz mü? Biz niye böyle aşağılık kompleksi sahibiyiz anlamak mümkün değil!

Alaaddin Keykubat

Alaaddin Keykubat

KARDEŞİM SEN GİDİP ONLARIN TOPRAKLARINI FETHEDİYORSUN, ONLARA KENDİ KÜLTÜRÜNÜ AŞILAYIP, ONLARI DEĞİŞTİRECEĞİNE NİYE KENDİNİ DEĞİŞTİRİYORSUN, GOCUNDUĞUN BİR ŞEY Mİ VAR?

Sen Türk’e ait ne varsa terket, öz kimliğinden, benliğinden, örfünden, âdetinden uzaklaş, onları unut, gidip o pis arabın kucağına otur! Neden? Efendim din kardeşimizmiş. Sevsinler din kardeşini! YAHU SEN 90 YAŞINDAKİ MEYMENETSİZ SÜBYANCI SUUDİ KRALI GEBERDİ DİYE 3 GÜN YAS İLÂN EDİYORSUN, AMA ONLAR TÜRKİYE’DEN TOPRAK ALINIP BİR KÜRT DEVLETİ KURULMASI İÇİN YAPILAN ÇALIŞMALARA DESTEK OLACAKLARINI AÇIKLIYORLAR, NE İŞ!

Dünyanın en aşağılık mahlûku araplardır. Türke yapılan en büyük eziyeti de sinsi ve alçak araplar yapmıştır. TALKAN ve CURCAN katliamlarını bilmeyenler açsın okusun! Gazze’de İngilizlerle çarpışan Osmanlı birlikleri İngilizleri 3 kez püskürtmüşken, onlarla gizlice anlaşıp Türk askerini sırtından vuran arap Faysal’ı okusun!

Peki, senin yere göğe koyamadığın Osmanlı ne yapmış? Hani atamız, şanlı geçmişimiz diye övündüğümüz Osmanlı; arabı “kavm-i necip” ilan ederken Türkü “Etrak bi idrak” yani anlayış yoksunu olarak yaftalamış! Bilim ve araştırmadan uzaklaştıkları, Emevileştikleri, yobazlığı baş tacı ettikleri için o dalga geçtikleri, “İmparatorları, Osmanlı Sadrazamının eşdeğeridir” diye küçümsedikleri Avrupalı yavaş yavaş Osmanlıya yetişmiş ve Rönesans ve Reform’u gerçekleştirerek bilimin önünü açmış. Sen ne yapmışsın? Binbir zorlukla yaptırılan Rasathaneni “Meleklerin bacaklarını alttan borularla dikizlemek başımıza belâ getirir” diye fetva veren geri zekâlı ahmak bir Şeyhülislamın lafıyla, hem de topa tutarak yıktırmışsın!

 

Orhun Yazıtları

Orhun Yazıtları

Artık iş işten geçmiştir. Okumaya, bilime, araştırmaya değil, kimin kaç rekât namaz kıldığına önem verip, 5 yaşındaki kızların kafalarını sarmalamayı bir başarı sayan salak ötesi Milli Eğitimiyle biz Avrupa ve ABD karşısında sadece nal toplarız! Çünkü bu toprakların insanları kolayı seçmiş, Kur’an’ın İslâmı’nı değil, hurafeler dinini benimsemiş. Neden mi? Dedim ya, KOLAY DA ONDAN!

5 kere yat kalk, 20 kere hacca git, kafayı lahana dolmasına çevir, orucunu da tuttun mu Cennetliksin; ohhh ne âlâ din!

Sen ne yapacaksın okumayı, yazmayı, düşünmeyi, irdelemeyi, sormayı, soruşturmayı, haksızlıklara karşı durmayı, isyan etmeyi! Başkaları zaten senin yerine yapıyor onları. Bak ne güzel afyonları, uyuşturucuları da sıraya dizmiş emperyalist kodamanlar ve işbirlikçiler: Son teknolojinin kullanıldığı tv programlarında din, magazin, futbol afyonları hazır işte orada, evindeki televizyonlarda. Ne işin var şimdi bu soğukta sokaklarda! Kekini böreğini al, çayını demle, koltuğuna kurul, ohhh ne rahat…

Kolayı seven bu insanlar sizce Hatice Yüksel’i, haksızlığa uğrayan, hapishanelerde çürüyen aydınlarımızı, gazetecilerimizi, her gün vatan savunmasında şehit düşen askerimizi, polisimizi düşünür mü? Varsa yoksa maç, magazin, din, “Kim Ne Giymiş”teki şişko karı programı neden terketmiş, iğrenç bir iktidar yalamasının kanalındaki yarışmada acaba şuna mı oy versem, buna mı, bilmem ne dizisindeki fakir kız hangi zengin adamdan hamile, evlenme programında Ahmet Bey, Şefika Hanım’la çaya çıkacak mı… Düşünme gerektirmeyen ve beyni kötürümleştiren bu saçmalıklar varken kim uğraşacak Hatice Yüksel’le!

Kanalın birinde sözde bir  “Din Prof”u var! Adeta tüm günü parsellemiş. Ne zaman tv’de o kanalı açsanız sevgili profumuzun “nurlu” suratını görüyorsunuz. Yanında da ona nasıl yalakalık etsem diye bin takla atan bir sunucu…  Birgün üşenmeyin şu herifin programında halkın “dinle” ilgili sorduğu sorulara bir bakın. Dinleyin de milletin bilgi seviyesini bir görün. Reklâm arasında da “Sizin bahtınızı açacak, istediğiniz herşeyi elde etmenize yardımcı olacak, para kazandıracak dualar” kitabının nasıl pazarlandığına bir şahit olun!

İŞTE YÜCE TÜRK “MİLLETİ” BU! HAYATINI 150 – 200 KELİMEYLE TAMAMLAYAN ORTALAMA EĞİTİMİ İLKOKUL 3 OLAN CAHİL BİR SÜRÜ. NEYMİŞ, DİNİMİZ İSLÂMMIŞ. NE YAPARSAK YAPALIM CENNET’E GİDECEKMİŞİZ….PEHHH! EĞER ÖYLEYSE BENİM ALLAH’IN ADALETİNE İNANCIM KALIR MI? BENİM İNANDIĞIM ALLAH, BU MÜŞRİKLERİN  ALLAH’I OLABİLİR Mİ?

kerbelaBEYLER, ASLINI İNKÂR EDEN, DİLİNİ, ALFABESİNİ, DİNİNİ, KÜLTÜRÜNÜ, YAŞAYIŞ ŞEKLİNİ SONRADAN MENSUBU OLDUĞU BİR DİNE GÖRE YENİDEN YAPILANDIRAN, O DİNİN İNDİRİLDİĞİ TOPLUMA BENZEMEYE ÇALIŞAN, O TOPLUMU YÜCELTİP KENDİNİ AŞAĞILAYAN BİR İNSAN TOPLULUĞU ASLA DÜNYAYA NAM SALAN BİR MİLLET OLAMAZ. AKSİNE GÜÇLÜ MİLLETLERİN OYUNCAĞI, KÖLESİ, UŞAĞI ve SÖMÜRGESİ OLUR. O NEDENLE BÜYÜK TÜRK MİLLETİ KAVRAMI 8. YY’DA SONA ERMİŞTİR. GERİSİ HİKÂYE!

BİZİM TEK KURTULUŞUMUZ ,  TÜRKÜN İSLÂMİYET ÖNCESİ DÜŞÜNCE  ve DEVLET YAPISINA, KADINA VERDİĞİ DEĞERE, ADALET ANLAYIŞINA, KÜLTÜRÜNE, MİLLET OLMA ŞUURUNA, YÜKSEK KARAKTER ve DÜRÜSTLÜĞÜNE YENİDEN DÖNÜŞLE MÜMKÜNDÜR.

DİN İNSANLA YARATICISI ARASINDA KALMALI, DEVLET DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞINI KAPATARAK DİNDEN ELİNİ ÇEKMELİDİR. KİLİSE NASIL ÖZERKSE, CAMİLER, CEMEVLERİ DE AYNI MANTIKTA BAĞIMSIZ OLMALIDIR. DEVLETİN DİNİ OLMAZ, DEVLET “DİN ADAMI” YETİŞTİREMEZ. DEVLET İMAMLARA MAAŞ ÖDEYEMEZ. İMAM HATİP LİSESİ, KUR’AN KURSU DİYE YOBAZLIK VE HURAFE ÜRETEN MERKEZLER OLMAZ, OLAMAZ!!! ÖZERK DİN KURULUŞLARI KENDİLERİ CAMİ DE YAPAR, KURS DA AÇAR. AMA DEVLET DEĞİL!!!!

İŞTE BU, TÜRK’ÜN ÖZÜNE DÖNMESİ ONUN KURTULUŞUNU GETİRECEKTİR.

 

Uğur GÖRGÜLÜ

16 Aralık 2015 – Zugdidi (Gürcistan)